Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

HSBC, Asya’daki Özel Müşterileri için Metaverse Fonu Başlattı

Bankacılık devi HSBC, Asya bölgesindeki özel müşterileri için yeni bir hizmet başlattı. Ayrıntılar haberde…
HSBC, Asya’daki Özel Müşterileri için Metaverse Fonu Başlattı
Yorum

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından HSBC, Asya’daki özel müşterileri için metaverse odaklı bir portföy başlatıyor.

Bankadan yapılan açıklamada, önümüzdeki on yılda metaverse ekosisteminin gelişmesinden küresel olarak ortaya çıkan büyüme fırsatlarının yakalanmasının amaçlandığı ve metaverse’in internetin bir sonraki sürümü olmasının beklendiği kaydedildi.

Metaverse , sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve internetin bir araya gelmesiyle oluşturulan dijital dünya olarak anımlanıyor. Banka Mart ayında The Sandbox ile metaverse dünyasına gireceğini duyurmuştu.

Bu hamle HSBC’nin metaverse üzerinde arsa satın alan ilk banka olmasını sağladı. Citibank tarafından geçtiğimiz hafta paylaşılan bir raporda, metaverse pazarının 2030 yılına kadar 13 trilyon dolara kadar çıkabileceğini belirtmişti.

HSBC portföyün beş temel alana odaklanarak aktif olarak yönetileceğini söyledi. Bu alanlar altyapı, bilgi işlem, sanallaştırma, deneyim ve keşif ve insan arayüzü olarak tanımlanıyor.

Yeni fon HSBC’nin Asya’daki yüksek net değere ve ultra yüksek net değere sahip profesyonel ve akredite yatırımcı müşterilerine özel olacak ve banka tarafından yönetilecek.

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde Facebook’un çatı şirketinin adını Meta olarak değiştirmesi sonrası, küresel şirketlerin metaverse’e olan ilgileri artmaya devam ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%