Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Garanti BBVA Metaverse Fonunu Duyurdu

Yatırım bankası Garanti BBVA, metaverse üzerine fon kurulduğunu duyurdu. Ayrıntılar geliyor…
Garanti BBVA Metaverse Fonunu Duyurdu
HABER GİRİŞ

Metaverse üzerine yatırımlar dünya genelinde artarken, ülkemizde de ilginin buraya yoğunlaştığı görülüyor. Türkiye’nin en büyük yatırım bankalarından biri olan Garanti BBVA, müşterileri için metaverse fonunu duyurdu.

Bankadan yapılan açıklamada, Garanti Portföy Metaverse ve Yeni Teknolojiler Değişken Fonu’nu bugünden itibaren satışa sunulacağı kaydedildi.

Kurulan fonda metaverse teknolojilerini kullanan ve Ar-Ge faaliyetlerinde bulunan pek çok sektörden şirket yer alacak. Söz konusu sektörlerdeki şirketlere hizmet, servis ve ürün sağlayan kurumların ihraç ettikleri sermaye piyasası araçlarının da yer alması planlanıyor.

Başka Kurum Müşterileri İşlem Yapabilecek

Başka Kurum Müşterileri İşlem Yapabilecek

Müşteriler metaverse fonuna, banka şubelerinden ve dijital kanallar üzerinden yatırım yapabilecek. Başka kurumlarda hesabı olanlar ise Takasbank (TEFAS) aracılığıyla alt limit olmaksızın Türk lirası ile işlem gerçekleştirebilecek.

GCM Yatırım Banner

Garanti BBVA Portföy Genel Müdürü Sinem Edige kurulan fonla ilgili açıklamasında, son zamanlarda çoğunlukla oyun sektöründe bu alana yönelik ilginin arttığını belirtti.

Edige sözlerinin devamında, “Garanti BBVA Portföy olarak Türkiye’de ilk ve tek olan Metaverse ve Yeni Teknolojiler Değişken Fonunu hayata geçirdik. Metaverse ve yeni teknolojilere yatırım yapmak isteyen, birikimlerini orta ve uzun vadede değerlendirmeyi düşünen, portföy sepetini çeşitlendirmek isteyen yatırımcılar bu fonu değerlendirebilir.” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın