Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

HSBC 6 Hisse için Hedef Fiyat Yükseltti

HSBC, son yayımladığı raporda Türk perakende ve tüketim sektörü hisseleri için hedef fiyatlarını yükselterek, “al” önerilerini korudu.
HSBC 6 Hisse için Hedef Fiyat Yükseltti
HABER GİRİŞ

Mayıs seçimlerinden sonra atılan rasyonel adımların meyvelerini toplamaya devam ediyoruz. Türkiye’nin gevşek para politikasından sıkı para politikasına geçmesi, artan faiz oranları ve şeffaflık prensibiyle Türk lirasını destekleyici kararları tablonun olumluya dönmesini sağladı.

Ülkenin risk primi 700’lü seviyelerden 300’lere inerken yabancının Türk varlıklarına bakış açısı da pozitife döndü. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası yılın ilk faiz kararını açıklayacak.

Piyasanın medyan beklentisi 250 baz puan daha artırılarak yüzde 42,5’ten yüzde 45’e yükseltilmesi yönünde. Karar öncesinde HSBC’den Türk perakende ve tüketim sektörü hisseleri için bir değerlendirme geldi.

Banka, Türk tüketici hisse senetlerinin kazançlarının yapısal olarak hala iyi desteklendiğini düşündüklerini belirtti.

Türkiye’nin iyileşen risk profili ve destekleyici adımları ile talep ve fiyatlama oynaklığını daha verimli bir şekilde yönetmek için ince ayarlanmış iş modelleriyle bazı hisselerin daha dirençli olduğuna dikkat çekildi.

GCM Yatırım Banner

Bunlardan BIM Mağazaları (BIMAS), Mavi Giyim (MAVI) ve Coca Cola İçecek (CCOLA) gibi hisseleri örnek göstererek, hepsinde “AL” tavsiyesi verdikleri hatırlatıldı.

Cazip değerlendirmeler nedeniyle tüketim sektöründeki hisseler için “AL” tavsiyesini devam ettiren bankanın araştırma birimi, FAVÖK marjları üzerindeki aşağı yönlü riskin yıl içinde kademeli olarak artabileceğini, zira hacim büyümesine ulaşmanın zorlaşabileceğini aktardı.

Buna göre 6 Türk hissesinde “AL” tavsiyesi devam ettirilmek suretiyle yapılan hedef fiyat güncellemeleri şu şekilde oldu:

  • ULKER için hedef fiyat 95 TL’den 110 TL’ye yükseltildi.
  • MGROS için hedef fiyat 460 TL’den 510 TL’ye yükseltildi.
  • MAVI için hedef fiyat 130 TL’den 170 TL’ye yükseltildi.
  • CCOLA için hedef fiyat 450 TL’den 635 TL’ye yükseltildi.
  • BIMAS için hedef fiyat 410 TL’den 450 TL’ye yükseltildi.
  • AEFES için hedef fiyat 140 TL’den 185 TL’ye yükseltildi.
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.