Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

HP’den Şaşırtan Performans: Bilanço Neye İşaret Ediyor?

Yüksek enflasyon ve sıkı faiz politikalarıyla geçen 2023 yılının bilançosunu çıkaran Amerikalı teknoloji devinden dalgalı bir kâr tablosu geldi. Detaylar haberde;
HP’den Şaşırtan Performans: Bilanço Neye İşaret Ediyor?
HABER GİRİŞ

ABD merkezli teknoloji şirketi HP Inc, 4Ç23 bilançosunu paylaştı. Şirket, yılın dördüncü çeyreğinde net gelirini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6,5 artırarak 13,8 milyar dolara çıkardı. Yılın son çeyreğinde düzeltilmiş net kazançlarını yüzde 8 oranında artıran HP Inc, yılın tamamında ise net gelirini 53,7 milyar dolara yükseltti.

Son veriler ele alındığında yıl genelindeki performans ise bir önceki yıla göre düşük kaldı. Amerikalı teknoloji markasının 2023 genelindeki net kârı 2022 yılına göre yüzde 14,6 düştü.

Şirketin son çeyrek için bilanço yorumu, “2023 istikrarlı bir ilerleme yılı oldu. Zorlu bir pazarda iyi bir performans gösterdik ve yılı iyi bir ivmeyle bitirmek için temel büyüme alanlarımızda yenilikler yaptık” oldu.

Amerikalı finans ve haber gazetesi Wall Street Journal’ın anketine göre ise şirket gelecek yıl daha düşük bilanço verileriyle karşılaşabilir. Tahminlere göre 2024 mali yılının ilk çeyreğinde HP Inc kârı 2023 ile kıyaslandığında daha düşük kalabilir.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.