Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Horoz Lojistik Hisse Satışı için Milyon Dolarlık Sözleşmeyi İmzaladı

Halka arz listesinin yeni isimlerinden olan Horoz Lojistik, hisse devir sözleşmesine ilişkin duyuruda bulundu. İşte duyurunun detayları ve hisse hareketi;
Horoz Lojistik Hisse Satışı için Milyon Dolarlık Sözleşmeyi İmzaladı
HABER GİRİŞ

Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden, iştiraki bulunan Horoz Bollore Logistics Taşımacılık A.Ş.’nin hisselerinin satışına dair bildirim paylaştı. Bildirimde, Horoz Bollore Logistics ile Bollore Logistics arasında hisse devir sözleşmesi imzalandığı kaydedildi.

Horoz Lojistik, Fransız marka Bollore Logistics ile ortak kurduğu ve yüzde 47,95 payına sahip olduğu Horoz Bollore Logistics’in toplam 61.878.690 TL nominal değerli hisselerinin pay devir işlemlerinin tamamlandığını duyurdu. İmzaların atıldığı sözleşme bedelinin 16.270.459 dolar olduğu açıklandı.

Açıklamada, “Pay devri yapılan şirketin 31.03.2024 tarihi itibarıyla satış amacıyla elde tutulan maddi duran varlıklar altında sınıflandırılması nedeniyle söz konusu hisse satışı şirketimizin satış hacmi ve cirosunu olumsuz bir şekilde etkileyecek bir işlem olmayıp, şirket kaynaklarını artırıcı etki gerçekleştirmesi beklenmektedir” denildi.

Şirketin, HOROZ koduyla 7 Haziran Cuma günü işlemlere başlayan ve ilk gününden tavan açmayan hisseleri 55 TL olan halka arz fiyatının altına sarktı.

Dünkü açılışta kırmızı mumlara meydan okuyan hisseler açılıştan sonraki dakikalarda yüzde 5 artıya geçip 52,4 liraya kadar çıktıktan sonra geriledi.

GCM Yatırım Banner

Dünkü kapanışı 51 liradan yapan HOROZ, bugüne 50,90 liradan başlayıp, yazım anında yüzde 2 ekside 49,80 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.