Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’li Öğrenciler Dünyanın En Hızlı Honda Civic’ini Yapmayı Başardı!

ABD Clemson Üniversitesi öğrencileri, normal olan bir Civic'i Bugatti Chiron kadar hızlı yapmayı başarmışlar. İşte detaylar...
ABD’li Öğrenciler Dünyanın En Hızlı Honda Civic’ini Yapmayı Başardı!
HABER GİRİŞ

Honda’nın omurgası Civic, yine bir takım geliştirme ve modifiye ile karşımıza çıkıyor. En son olarak kırmızı bir Type R’ın kesme ve biçme işlemlerinden sonra kamyonete dönüşümünü izlemiştik. Nedendir bilinmez ama bir otomobil üzerinde mühendislik çalışmaları yapılacak ise Japon modeller öne çıkanlardır. Ünite sağlamlığı konusunda yerini kimseye vermeyen Japonlar, yine öğrenci ekibinin kobayı olmuş.

Kalifornia’da bulunan Clemson Üniversitesi öğrencileri, bir işe soyunmuşlar ve Honda’nın da desteklediği “yüksek süratli Civic” yapmayı başarmışlar. Öyle ki mega Civic, Nürburgring pisti şampiyonu Type R‘dan iki kat daha hızlı hale getirilmiş…

Projenin ismi Deep Orange 9.

En Hızlı Honda Civic ABDProje ismi aracın her noktasına enjekte edilmiş. Siyah üzerine afilli turuncu renkle canlandırılan Civic, karbon lipleriyle de savaşçı kimliği kazandırılmış.

Civic Deep Orange 9 sanki Liberty Walk garajından çıkmış.

En Hızlı Honda Civic ÖğrenciMat siyah renkte olan gövde parçalarının çamurluk kısımları vahşi duruyor. Japon ekibin NSX modifiyesine buradan bakarak benzer çalışmaları görebilirsiniz. Jantlar çok kollu 19 inç ve siyah şekilde yapılmış. Fren kaliperleri de mavi.

Çamurluk genişletme çalışmalarına devam edilmiş.

En Hızlı Honda Civic ProfilPerçinli çamurlukları aracı 5 cm civalarında genişletmiş. Arka rüzgar kanadı ise Type R’dan daha korkutucu duruyor. DTM kanadın üst kısmına da proje ismi verilmiş.

GCM Yatırım Banner
Honda Civic’in Orange Deep 9 projesinin bitimi 2 yıl sürmüş.

En Hızlı Honda Civic Motor2 yıllık bir çalışma sabır gerektirir. Civic’in Type R motoru 310 ps’ten 400‘e çıkartılmış. ABD’li öğrenciler biraz daha kafa yorarak, benzinli ünite yanına elektrikli ünite yerleştirmiş. Araçtan alınan toplam güç bu sefer 600 ps olmuş.

En hızlı Civic olduğunun ispatı da 0’dan 100 km’ye kalkışı 2 saniye! Mühendis beyin takımı, burada belki basitmiş gibi gelse de başarılması zor bir iş yapmış. Aracı neredeyse 2 kat güce çıkartıp, yürüyen kısımları da buna göre adapte etmek kolay değil.

2 saniyelik süreyi şu anda Bugatti Chiron 8.0L W16 motoruyla veriyor. Öte yandan elektik bir araçla karşılaştıracak olursa da 1.9 sn’de kalkış yapabilen Aspark Owl ile arasında 1 saniyelik bir fark var. Orange Deep 9 projesinde yer alan bu öğrenciler otomotive yön verecek kapasitedeler!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.