Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Holdingden Sermaye Artırımına ‘İptal’ Açıklaması!

Avrupa Yatırım Holding katılım sağlayacağı sermaye artırım kararının iptal olduğunu duyurdu. 5 milyon liralık katılım kararının iptal açıklaması şöyle:
Holdingden Sermaye Artırımına ‘İptal’ Açıklaması!
HABER GİRİŞ

Avrupa Yatırım Holding 28 Ağustos tarihinde yaptığı bir açıklama ile Agrico Yatırım Holding A.Ş.’nin sermaye artırımına katılma kararını duyurmuştu. Bugün yapılan şirket yönetim kurulu toplantısında ise bu katılma kararının iptal edilmesine yönelik karar aldığı bildirildi.

Agrico Yatırım Holding 1,3 milyon lira olan ödenmiş sermayesini 8,7 milyon lira nakden artışa 10 milyon liraya çıkarma kararı almıştı. Avrupa Yatırım Holding ise 5 milyon lira ile bu sermaye artırımına katılma kararı vermişti. Buna karşın Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre; mevcut ortakların taahhütlerini yerine getirmemesi ve sermaye artışının gerçekleştirilememesi nedeniyle sermaye artırımına katılım kararı iptal edildi.

Yapılan açıklamada, “Söz konusu sermaye artışı için ödenen 5 milyon TL sermaye avansı iadesi için Agrico Yatırım Holding A.Ş. ile protokol imzalanmasına, asıl alacak ve faizi ile birlikte toplam 6.111.045,48 TL olarak belirlenmesine, alacağın 2.3 milyon lirasının peşin, kalan 3.811.045,48 TL’sinin 45 gün içinde tahsil edilmesine toplantıya katılan yönetim kurulu üyelerinin oybirliği ile karar verilmiştir,” ifadelerine yer verildi.

AVHOL kodlu hisseler TSİ 13:20 sularında yüzde 4,07 düşüşle 34,46 lirada seyrediyor.
AVHOL Hisse Fiyatı - 11.12.2023
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler 26 Temmuz gününde gördüğü 167 liralık zirve sonrasında kötü bir performans sergilemeye başladı. Hızla geri çekilen hisseler, borsanın genel trendinden bağımsız olarak geriliyor. Ana Pazar’da işlem gören AVHOL, yıllık bazda yüzde 166,72 kazanca işaret ederken, haftalık yüzde 10,73 ve aylık yüzde 56,38 kayıpla işlem görüyor.

Şirketin hisselerinde işler ters giderken, 40 liranın altında fiyatlanmaya başladı. 5 aylık sürede zirveden 120 lira uzakta işlem gören hisseler, kötü haberlerin etkisiyle kayıplarını artırmaya devam ediyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.