Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Holding için Hedef Fiyat 19 TL’ye Yükseldi!

Tera Yatırım, 16 Ocak 2024 tarihinde Doğan Holding için analizini paylaştı ve hedef fiyatını paylaştı. Holding için olumlu faktörlere dikkat çekildi. İşte detaylar;
Holding için Hedef Fiyat 19 TL’ye Yükseldi!
HABER GİRİŞ

Aracı kurumlar, bankalar ve finans şirketleri yeni yıla girilmesiyle birlikte tavsiye listesinde ve model portföyünde yer alan şirketler için hedef fiyatlarını revize ediyor. Tera Yatırım, 16 Ocak tarihinde Doğan Holding (DOHOL) için hedef fiyatını açıkladı.

Doğan Holding’in takip edilen şirketler listesin “endeks üstü getiri” önerisiyle eklendiği belirtildi. Galatawind ile yenilenebilir enerjide güçlü büyüme beklentisine dikkat çekildi. Galatawind’in rüzgar ve güneş santralleriyle tamamen yenilenebilir enerji üreten bir şirket olduğu ve yüzde 100 yeşil enerji iş modeliyle öne çıktığı vurgulandı.

Holdingin yeni sektörlere girmeyi hedeflediği paylaşıldı ve sanayi sektöründe faaliyet gösteren bir şirketi satın almak istediğine dikkat çekildi. Ayrıca potansiyeli ve performansı yüksek şirketlerden bir veya birkaçını halka arz edebileceği bildirildi.

Tera Yatırım, DOHOL için hedef fiyatını 19,3 TL olarak belirledi. Hissede yüzde 54 potansiyele işaret edildi.

Holding için Hedef Fiyat 19 TL’ye Yükseldi!Kaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

2023 yılını 11 TL’den tamamlayan DOHOL, Ağustos’ta gördüğü 15 TL seviyesinden uzakta seyrediyor. Kasım ayında 13,5 TL’den 10 TL’ye kadar inen hisse, bu noktadan toparlanmayı başardı. 16 Ocak saat 14.45 itibarıyla yüzde 1,1 artışla 12,7 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın