Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

HLGYO, EGSER ve ULKER’den Güncel Haberler

Halk Gayrimenkul sermaye artırımı için SPK’dan onay aldığını, Ülker Bisküvi sendiaksyon kredisini, Ege Seramik ise sermaye artırımı başvurusunu duyurdu.
HLGYO, EGSER ve ULKER’den Güncel Haberler
Yorum

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler yatırımlarını, sermaye artırımlarını, bilançolarını ve temettü kararlarını paylaşarak yatırımcılarını bilgilendiriyor. Halk Gayrimenkul (HLGYO), 2,5 milyar TL olan kayıtlı sermaye tavanının 7,5 milyar TL’ye yükseltilmesine yönelik Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) yapılan başvurunun onaylandığı bildirildi.

HLGYO, günlük yüzde 0,6 artışla kapanışını 4,8 TL’den yaptı.

Ülker Bisküvi’den Sendikasyon Kredisi

ULKER koduyla faaliyet gösteren Ülker Bisküvi, KAP üzerinden 2023’de vadesi gelen 375 milyon dolar sendikasyon kredisinin geri ödenmesinin finansa edilmesi, finansal istikrarın ve stratejilerin güçlendirilmesi amacıyla toplam 195 milyon dolar tutarında sendikasyon anlaşması imzaladığını paylaştı.

ULKER,  günlük yüzde 0,2 kayıpla 32,8 TL’den işlem gördü.

Ege Seramik’ten Sermaye Artırımı

Ege Seramik (EGSER), 150 milyon TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanını 350 milyon TL’ye çıkarılması nedeniyle artırılacak toplam 275 milyon TL nominal değerli paylarının ihraç ve halka arzına ilişkin izahnamesinin onaylanması talebiyle SPK’ya başvurduğunu açıkladı.

EGSER, günlük yüzde 2,2 düşüşle günü 32,5 TL’den tamamladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu