Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hizmet-İş Sendikası Deprem Bölgesine 3 Milyon Lira Bağışlayacak

HAK-İŞ Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası, Kahramanmaraş'taki depremlerin ardından bölgeye bağış yapacağını açıkladı.
Hizmet-İş Sendikası Deprem Bölgesine 3 Milyon Lira Bağışlayacak
HABER GİRİŞ

HAK-İŞ Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından başlatılan yardım kampanyasına 3 milyon lira bağışladıklarını açıkladı.

Arslan, Hizmet-İş olarak, depremin ardından yaraları sarabilmek için sendika bünyesinde kriz masası kurduklarını, tüm imkanları seferber ettiklerini söyledi. HAK-İŞ’in arama kurtarma ekiplerinin çalışmalara katılmak üzere Kahramanmaraş’a gittiğini belirtti.

Arslan, “Hizmet-İş Sendikası olarak, Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in AFAD ile koordineli başlattığı ‘HAK-İŞ ile Birlikte Depremzedelere Sen de El Uzat’ yardım kampanyasına 3 milyon lira bağışta bulunduk.” açıklamasında bulundu. Sendika üyelerinin her birine 2 bin 500 lira destek verme kararı aldıklarını sözlerine ekledi.

Depremden zarar gören sendika üyeleri ile bölgedeki depremzedelere yardım malzemeleri gönderdiklerini aktaran Arslan, 40 bin üyenin her birine 2 bin 500 lira olmak üzere toplam 100 milyon lira afet desteği verme kararı aldıklarını vurguladı.

Arslan, sendika olarak, bütün imkanlarıyla üyelerinin ve milletin yanında olduklarını vurgulayarak, “Bugün acımız ne kadar büyükse gayretimiz ve dayanışmamız da o kadar büyük. Gün, yardımlaşma ve dayanışma günüdür, birlik olma günüdür. Enkaz altında kalan vatandaşlarımıza bir an önce ulaşılması ve sağ salim kurtarılması en büyük temennimizdir.” açıklamasında bulundu.

GCM Yatırım Banner

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremler 10 ilde büyük bir yıkım yarattı. AFAD tarafından yapılan son açıklamaya göre bölgede hayatını kaybeden insan sayısı 18 bin 342’ye yükseldi. 74 bin 242 kişinin de yaralandığı açıklandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.