Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hızla Yükselen Borsada Stratejiler Revize Edildi

Analist Volkan Dükkancık, Borsa İstanbul’daki son hareketliliği değerlendirirken, kar alınması gereken seviyeleri açıkladı.
Hızla Yükselen Borsada Stratejiler Revize Edildi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul, yükselen trend içinde güçlü görünümünü korumaya devam ediyor. BIST 100 endeksi dün kapanışı yüzde 1,62 artışla 9.344 puandan yaptı. Endeks önceki gün 9.404 puanı aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Hafta içinde ara ara kar realizasyonları gelse de yukarı yönlü hareketin devam ettiğini söyleyebiliriz.

Analist Volkan Dükkancık yılbaşından bu yana yüzde 24 artan borsa için beklentilerini yazdı. Hisse bazında seçici davranmanın kritik öneme sahip olduğunu söyleyen Dükkancık, bu noktada yabancı yatırımcıların tercihlerinin de kritik rol oynadığını ifade etti.

“Algoritmamız Hala AL Konumunda”

"Algoritmamız Hala AL Konumunda"
Kaynak: Paratic Piyasalar

“Şu an için algoritmamız hala ‘AL’ konumunda ve 10g Ho üzerinde olduğumuz için disiplinimize sadık kalmaya ve tepe aramamaya devam ediyoruz. Ancak, bir süredir izlediğimiz (8.600-7.200 düzeltmesinin) yüzde 161,8 Fibo seviyesi olan 9.400’ü (+-100 puan) yüksek momentumda ulaşılacak ev sorgulanacak bir seviye olarak ortaya koyduk. Bugün itibariyle bu seviye test edildiği için bir güncelleme yapmamız gerekiyor.” diyen Dükkancık, yeni hedeflerini açıkladı.

Stratejisini endeksin 9.400 üzerinde kaldığı süreleri kar almak, geride kalmış sektör ve hisselere rotasyon şeklinde revize ettiğini açıkladı. 12 aylık hedefinin 12.500 puan civarı olduğunu, bu seviyelerde bir miktar konsolidasyon ve dinlenmenin gerekli olduğunu dile getirdi.

Özellikle 9.800- 9.900 civarı yükselişlerde aşırı kar alma durumunda olacaklarını açıkladı. Mevcut hisseleri için 10 günlük hareketli ortalama ile stop disiplinini izlemeye devam ettiklerini, yeni pozisyon almak için makul seviyeleri bekleyeceklerini aktardı.

GCM Yatırım Banner

Bu yorumlarının bir sat tavsiyesi olmadığının altını çizen analist, “7.300’lerde almak için izlemeye başladığımız piyasayı bu seviyeden itibaren kar almak için izlemeye başladığımızın bir güncellemesi olarak okumak gerekiyor.” dedi.

Temkini elden bırakmadan, korumacı ve fırsatçı bir yaklaşımda olunması gerektiğinin, hisse seçiminde dikkatli olup, fırsatların yakından takip edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın