Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hizbullah Lideri Meydan Okudu: İsrail ile Savaştayız!

Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrallah, İsrail'e resmen savaş ilan etti. 8 Ekim'den beri savaşta olduklarını söyledi. Detaylar geliyor...
Hizbullah Lideri Meydan Okudu: İsrail ile Savaştayız!

Lübnan merkezli Hizbullah Lideri Hasan Nasrallah, İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları ve Hizbullah’ın bu konuda takınacağı tutumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Nasrallah açıklamasında, İsrail’e resmen savaş ilan etti. Hizbullah lideri, “Bazıları bizim savaşa girip, girmeyeceğimizi merak ediyor. Biz zaten 8 Ekim’den beri savaştayız. 8 Ekimden beri İsrail’i vuruyoruz. Biz İsrail ile savaştayız” ifadelerini kullandı.

2 milyondan fazla kişi açık hava hapishanesinde yaşamaya devam ederken, dünyanın parmağını oynatmadığını ve kimsenin Filistin’in yanında durmadığını belirtti.

Aksa Tufanı operasyonunun birden fazla cephede yayıldığını belirten Nasrallah, “Aksa Tufanı bölgesel değil, Fiilistin’in meselesidir. İran hiçbir zaman Filistinli grupları desteklemedi. Dünyada protesto gösterisi yapan kardeşlerimizi selamlıyoruz.” diye konuştu.

Nasrallah, uluslararası organizasyonların hiçbir Filistin konusunda bir şey yapmadığını ve tüm dünyanın yaşananlara gözlerini kapatmayı tercih ettiğini söyledi. İsrail bir ay boyunca, tek bir askeri başarı bile gösteremediğini sözlerine ekledi.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

ABD’yi Tehdit Etti

ABD’nin savaştan ve bütün katliamlardan sorumlu olduğunu vurgulayan Hizbullah lideri, “Gazze’deki savaşı o yönetiyor ve onun bedel ödemesi lazım. Irak’ta ve Suriye’de yaptığı cinayetlerin de hesabını vermelidir. Direniş güçlerimiz ABD’nin üslerine saldıracak, ABD bedel ödemeli.” ifadelerini kullandı.

Nasrallah ayrıca Arap ülkelerin gaz ve petrolü kesmesi gerektiğini belirtti. Bölgesel bir savaşı durdurmak isteyenlerin Gazze’deki saldırıları durması gerektiğini söyledi. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu