Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseye Kötü Bilanço Darbesi: Hedef Fiyat Değişti

Net dönem karı 2023’ün ilk çeyreğine göre yüzde 100 düşen Akçansa için raporlar paylaşıldı. Hissede hedef fiyat ne? İşte detaylar;
Hisseye Kötü Bilanço Darbesi: Hedef Fiyat Değişti
HABER GİRİŞ

Yılın ilk üç aylık dönemini kapsayan finansal sonuçlarını açıklayan Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret (AKCNS) için değerlendirmeler paylaşıldı. Aracı kurumlar bilançoyu analiz etti ve hedef fiyatlarını güncelledi.

Şirketin zayıf operasyonel performans ve parasal kayıp nedeniyle tahminlerin altında net kar açıkladığına dikkat çeken Halk Yatırım, ciro performansının beklentilere paralel geldiğini belirtti.

Halk Yatırım analistleri, hem makro tahminlerde yapılan revizyonlar hem de beklentinin altında gerçekleşen finansal sonuçlar doğrultusunda Akçansa için 12 aylık hedef fiyatını 230,80 TL’den 180,20 TL’ye güncelledi. Şirket hisseleri için “al” yönünde bulunan tavsiye “tut”a düşürüldü.

Bireysel konut kredilerine erişimdeki zorlukların konut satışlarına olumsuz yansıdığını kaydeden Halk Yatırım, konut satışlarının düşüş eğilimi sergilediğini ifade etti.

Hisseye Kötü Bilançoya Darbesi: Hedef Fiyat DeğiştiKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

12 Şubat’ta 189,5 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan AKCNS, bilançonun etkisiyle 3 Haziran’da sert satışlara maruz kaldı. BIST 100 endeksinin yüzde 0,6 artışla 10 bin 461 puanda seyrettiği saat 14.34’te AKCNS yüzde 4,5 düşüşle 136 TL’ye geriledi. Hissede haftalık yüzde 5, aylık yüzde 12 değer kaybı görüldü. Yıllık artış ise yüzde 83 seviyesinde.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.