Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesinde Yüzde 103 Yükseliş Beklenen Şirketten Temettü Duyurusu!

Garanti BBVA Yatırım'ın, hissesinin potansiyel getirisini yüzde 103’e çıkardığı Teknosa İç ve Dış Ticaret, 2024 yılı temettü kararını kesinleştirdi. Detaylar;
Hissesinde Yüzde 103 Yükseliş Beklenen Şirketten Temettü Duyurusu!
HABER GİRİŞ

Sabancı Holding bünyesinde 2000 yılında kurulan ve 2012 yılından bu yana Borsa İstanbul’da işlem gören Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde genel kurul kar payı dağıtım kararına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da TKNSA koduyla işlem gören şirketin bildirimine göre beklentiler doğrultusunda temettü dağıtılmaması kararı çıktı.

Açıklamada, yönetim kurulunun nakit kar payı dağıtımı yapılmaması teklifinin genel kurulda oy çokluğu ile kabul edildiği belirtildi.

Bu kararın alınmasına gerekçe olarak, şirketin yatırım döneminde olması nedeniyle sağlıklı nakit akışının devam ettirilebilmesi ve son yıllarda iyileşen bilanço yapısının korunması gösterildi.

Teknosa'dan Temettü Dağıtmama Kararı Çıktı
Kaynak: KAP

Bildirimde, “563.300.771,06 TL tutarındaki net dönem karının olağanüstü yedek olarak ayırılması 28.498,341 TL olumsuz oya karşılık, 110.409.540,441 TL olumlu oy ile katılanların oy çokluğu ile kabul edilmiştir.” ifadesine yer verildi.

GCM Yatırım Banner

Garanti BBVA Yatırım, 15 Nisan tarihinde paylaştığı model portföy raporunda TKNSA hakkında değerlendirmelerini paylaşmıştı. Mart ayında paylaşılan 80,1 TL’lik hedef fiyatın korunduğu ve hissenin potansiyel getirisinin yüzde 103’e yükseldiği ifade edilmişti.

TKNSA Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın kapanış gününü yüzde 1,77 değer kazanarak 9.693,46 puandan tamamlarken, TKNSA hisseleri endeksle ters yönde hareket sergiledi ve hafif geriledi.

Haftalık kazancı yüzde 2,9 seviyesindeki şirketin hissesi, günü yüzde 0,2‘lik düşüşle 40,6 TL seviyesinde tamamladı.

Teknosa Fiyatı Günü Hafif Düşüşle Kapattı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Teknosa hisseleri, yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 130,2 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın