Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yüzde 64 Kazandıran Şirketten Ciroyu Artıracak Yeni Adım!

Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde devam eden yatırımlar hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberin devamında;
Hissesi Yüzde 64 Kazandıran Şirketten Ciroyu Artıracak Yeni Adım!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hissesinin yıllık kazancı yatırımcısını güldüren Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, şirketin devam eden yatırımları hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa istanbul’da ELITE koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, öncelikle Ankara’nın Polatlı ilçesinde bulunan fabrikada kurulumu tamamlanan yaş sebze ve meyve işleme tesisinin, yasal izinlerin tamamlanması ile birlikte Temmuz ayı başında faaliyete geçmesinin beklendiğinden bahsedildi.

Bu tesisin devreye alınması ile birlikte yıllık 30 bin ton olan yaş sebze-meyve işleme kapasitesinin yüzde 50 oranında artarak 45 bin tona yükseleceği ifade edildi. Söz konusu tesiste ayrıca yıllık yaklaşık 3 bin ton meyve suyu konsantresi üretimi yapılabileceğine değinildi.

Yıl başında gerçekleşen meyve kurutma tesisi satın alınmasına yönelik özel durum açıklaması da hatırlatıldı. Söz konusu tesiste Air Dry teknoloji ile meyve-sebze kurusu üretileceği, ilgili makinaların, Polatlı’da bulunan fabrikaya kurulum çalışmalarının devam etmekte olduğu bilgisi verildi.

Daha önce deneme üretimleri yapılan Freeze Dry teknolojisi ile üretilen atıştırmalıkların seri üretimi amacıyla siparişi verilen makine ve ekipmanının kurulum işlemlerinin de tamamlanmak üzere olduğu; her iki kurutma tesisinin 2024 yılı üçüncü çeyreğinde faaliyete geçmesinin beklendiği belirtildi. Açıklamanın devamında, söz konusu yatırımların tamamlanıp faaliyete geçmesi ile birlikte, üretilecek yeni ürünlerin şirket cirosuna olumlu katkı sağlamasının beklendiği vurgulandı.

GCM Yatırım Banner

Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2024 yılı birinci çeyrek bilançosunu 22 Haziran 2024 tarihinde KAP üzerinden paylaşmıştı. 01.01.2024 – 31.03.2024 döneminde toplam 59.100.554 TL kar açıklayan şirketin net karının, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 9 arttığı bildirilmişti.

ELITE Hisselerinde Güncel Tablo

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ikinci işlem gününü yüzde 0,82 değer kaybıyla 10.679,98 puandan tamamlarken, ELITE hisseleri endeksle paralel hareket etti ve hafif düşüş yaşadı.

Yıllık zirvesi 65,95 TL olan hisselerin değeri, günlük yüzde 0,3‘lük değer kaybıyla 28,08 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

ELITE Hisseleri Hafif Geriledi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Elite Naturel hisseleri, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 64 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.