Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yüzde 620 Kazandıran Şirket Dev Sözleşmeyi Büyütüyor!

Yurt içi ve yurt dışı iş ilişkileriyle dikkat toplayan Ard Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş., dev sözleşmesinin güncellenmesine ilişkin duyuruda bulundu. Detaylar;
Hissesi Yüzde 620 Kazandıran Şirket Dev Sözleşmeyi Büyütüyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Birçok sektörün ihtiyaçlarına yönelik teknoloji çözümleri geliştiren Ard Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş., son dönemde kurduğu yurt içi ve yurt dışı yeni iş ilişkilerinin yanı sıra kazandığı geniş çaplı ihalelerle gündemde kalmayı başarıyor.

Borsa İstanbul’da ARDYZ koduyla işlem gören şirketin son Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildiriminde, TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. ile imzalanan sözleşmenin güncellenmesine dair detaylara yer verildi.

Açıklamada, TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. ile Bilgi Teknolojileri Destek Hizmet Alımı işi kapsamında daha önceden imzalanan sözleşmeye ek bir sözleşme imzalandığı bilgisi verildi.

Yeni sözleşmeye istinaden 01 Ocak ve 31 Aralık 2024 tarihleri arasındaki hizmet bedelinin, artırılarak yaklaşık 604 milyon 900 bin TL olarak revize edildiği ifade edildi.

Söz konusu işin “T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı merkez teşkilatı, bağlı, ilgili ve ilişkili kuruluşları bünyesinde devam eden e-Devlet hizmetleri kapsamında ihtiyaç duyulan yazılım projelerinin hayata geçirilmesi, mevcut yazılımların güncel teknolojilerle yeniden geliştirilmesi, ilgili yazılımların donanım, network, yardım masası, iletişim merkezi ve siber güvenlik altyapısının kurulması ve işletilmesi”ni kapsadığı anımsatıldı.

GCM Yatırım Banner

Şirket, yakın zamanlı bir başka KAP bildiriminde ise Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü Bilişim Sistemleri Yazılım Geliştirme, Bakım ve Danışmanlık Hizmeti işi kapsamında açılan ihaleye en uygun teklifin verildiğini ve iş sözleşmesinin imzalandığını duyurmuştu. Anlaşmanın tutarının 217 milyon 500 bin TL olduğu bilgisi verilmişti.

ARDYZ Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın dördüncü işlem gününü yüzde 1,45 değer artışıyla 9.193,69 puandan tamamlarken ARDYZ hisseleri endeksle ters yönde sergiledi.

Şirketin hisselerinin değeri, günlük yüzde 0,8‘lik düşüşle 53,1 TL seviyesine gerileme gösterdi.

ARDYZ Fiyat Grafiği Şubat'ın Son Gününde Düşüşe İşaret Etti
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Uzun vadede yatırımcısını güldüren ARDYZ hisseleri, aylık ve yıllık grafikte ise güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 39,9 ve yüzde 620,9 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.