Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yüzde 343 Kazandıran Şirket için Temettü Tarihi: 3 Temmuz

Ard Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde genel kurulun kar payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberin devamında;
Hissesi Yüzde 343 Kazandıran Şirket için Temettü Tarihi: 3 Temmuz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yurt içi ve yurt dışı iş ilişkileriyle sıklıkla isminden bahsettiren Ard Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde genel kurulun kar payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da ARDYZ koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına, önümüzdeki ay temettü dağıtımı yapılacağı müjdesi çıktı.

Açıklamada, hisse başına brüt 0,0224117 TL, net 0,0201705 TL temettü dağıtılmasına ilişkin teklifin genel kurulda kabul edildiği ifade edildi.

Çeşitli sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik teknoloji çözümleri geliştiren şirket, temettü ödemesi için belirlenen tarihin ise 3 Temmuz 2024 olduğunu bildirdi.

ARDYZ 2024 Temettü Dağıtım Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Ek açıklamada, “Şirketimizin 9 Mayıs 2024 tarihli yönetim kurulu kararı ile 2023 yılı hesap dönemi kâr dağıtımının tek seferde yapılması ve kâr dağıtım tarihinin 3 Temmuz 2024 olarak belirlenmesi hususlarının, bugün yapılan olağan genel kurul toplantısında görüşülerek onaylanmıştır.” ifadesine yer verildi.

GCM Yatırım Banner

ARDYZ Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, Salı gününü yüzde 1,82 değer kaybıyla 10.364,56 puandan tamamlarken, ARDYZ hisseleri endeksle paralel yönde hareket etti ve düşüş yaşadı.

Yıllık zirvesi 65,5 TL olan şirketin hisseleri, günü yüzde 0,2‘lik düşüşle 35,9 TL seviyesinde tamamladı.

ARDYZ Fiyatı Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Ard Grup Bilişim Teknolojileri hisseleri, yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 343,4 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın