Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yüzde 312 Kazandıran Şirketin Temettü Ödemesi 15 Ekim’de!

Sanifoam Sünger Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde genel kurulun kar payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberin devamında;
Hissesi Yüzde 312 Kazandıran Şirketin Temettü Ödemesi 15 Ekim’de!
HABER GİRİŞ

Süngerin kesimi, form verilmesi, laminasyon, empregnasyon, non woven, ağaç işleme, geri dönüşümden mamul sünger üretimlerini gerçekleştiren Sanifoam Sünger Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP) yapılan bildirimde genel kurulun kar payı dağıtımın kararı hakkında yatırımcısına bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da SANFM koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü dağıtımının kesinleştiği müjdesi çıktı.

Açıklamada, hisse başına brüt 0.10 TL, net 0.09 TL temettü dağıtılmasına ilişkin teklifin genel kurulda kabul edildiği bilgisi verildi.

Kar payı dağıtım tarihinin ise 15 Ekim 2024 olarak kesinleştiği ifade edildi.

SANFM Temettüsü Kesinleşti
Kaynak: KAP

Ek açıklamada, “Toplamda hissedarlara nakit kâr payı olarak, brüt 3.000.000,00 TL, net 2,700.000,00 TL dağıtılmasına, 1 TL nominal değerde hisse senedine yüzde 10,00 nispetinde ve 0,10 TL brüt, yüzde 9,00 nispetinde ve 0,09 TL net nakit temettü ödenmesine oy birliği ile karar verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

GCM Yatırım Banner

SANFM Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, Perşembe gününü yüzde 0,02 değer kazancıyla 10.481,30 puandan tamamlarken, SANFM hisseleri endeksle paralel hareket sergiledi ve yükseldi.

Yıllık zirvesi 73,7 TL olan hisseler, günlük yüzde 2,4‘lük yükselişle 62,9 TL seviyesine çıkış gösterdi.

SANFM Fiyatı Bugün Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Uzun vadede yatırımcısını güldüren hisseler, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 6,9 ve yüzde 312 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın