Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yüzde 305’lik Getiri Sağlayan Şirketten Irak Ortaklığı!

Türk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde Irak'ta kurulu bir şirket ile vardığı iş birliği anlaşması hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Hissesi Yüzde 305’lik Getiri Sağlayan Şirketten Irak Ortaklığı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hisselerinin yükseliş eğiliminde olduğu gözlemlenen Türk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Irak’ta kurulu bir şirket ile gerçekleştirdiği iş birliği anlaşması hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da TRILC koduyla işlem gören şirketin açıklamasında, Turk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. ile Irak’ta kurulu Hydrogen for Pharmaceutical Production and Industrial Investments şirketi arasında tarafların ön niyetlerini içeren Mutabakat Anlaşması imzalandığı bilgisi verildi.

Anlaşmanın, Irak’a yıllık minimum 20 milyon adet serum satışı, Irak’ta Turk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. tarafından üretilen serumların Irak genel pazarında satışı ve gelecekte serum üretimini gerçekleştirmek üzere bir ortaklık kurulmasını kapsadığı ifade edildi.

Ana faaliyet konusu beşeri ilaç ve aşı üretimi olan şirket, hafta başındaki KAP bildiriminde, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü Satınalma Dairesi Başkanlığı tarafından açılan Tıbbi Beşeri İlaç alım ihalesinin Turkfleks markası ile 62 milyon 637 bin 672 Türk lirası tutarla ortaklık uhdesinde kaldığını duyurmuştu.

Öte yandan, 8 Mayıs 2024 tarihinde KAP’a yapılan bildirimde yönetim kurulunun, bu yıl kar payı dağıtımı yapılmamasına ilişkin kararı bildirilmişti.

GCM Yatırım Banner

TRILC Hisseleri Yükselişini Sürdürdü

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,59 değer kazanarak 10.319,96 puandan tamamlarken, TRILC hisseleri endeksle paralel hareket etti ve yükseliş gösterdi.

Hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 6,5‘lik yükselişle 33 TL seviyesine çıkış gösterdi ve yıllık zirvesine ulaştı.

Türk İlaç Fiyatı Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Türk İlaç hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 69,7 ve yüzde 305 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.