Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yüzde 290 Kazandıran Teknoloji Şirketi Singapur’a Uzandı!

E-Data Teknoloji Pazarlama A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde Singapur merkezli bir şirket ile gerçekleştirdiği anlaşmaya dair bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Hissesi Yüzde 290 Kazandıran Teknoloji Şirketi Singapur’a Uzandı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bilişim teknolojilerini iş ortakları ile buluşturmaya devam eden katma değerli bir bilişim distribütörü olan E-Data Teknoloji Pazarlama A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde yeni iş ilişkisi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da EDATA koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, Singapur kökenli bir fima ile imzalanan anlaşmanın detaylarına yer verildi.

Açıklamada, Singapur kökenli Kaytus Systems PTE Ltd. ile 12 Mart 2024 tarihi itibarıyla distribütörlük anlaşması imzalandığı bilgisi verildi.

Söz konusu şirketin, bulut bilişim, sanallaştırma, büyük veri, video kod dönüştürme, GPU sunucular, AI bilim, metaverse, görüntü ve konuşma tanıma, doğal dil işleme, akıllı işletme ve bakım alanları için tasarlanmış ürünlerle hizmet verdiği ifade edildi.

Kalite denetimi, arıza teşhisi, otonom sürüş ve üst düzey performans deneyimi ve yeni nesil yüksek yoğunluklu enerji tasarruflu veri merkezleri alanlarının şirketin diğer faaliyet bölümleri olduğundan bahsedildi.

GCM Yatırım Banner

Bildirimin devamında, yeni iş ilişkisinin ortaklık faaliyetlerini olumlu yönde etkilemesinin beklendiğine değinildi.

Çok sayıda donanım ve yazılım çözümlerini bünyesinde barındıran E-Data Teknoloji Pazarlama A.Ş., temsilcisi olduğu güçlü markaları ile birçok farklı sektöre uygun çözümler sunmaya devam etmektedir.

EDATA Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,69 değer kaybederek 9.069,03 puandan tamamlarken, EDATA hisseleri endeksle paralel ve daha derin bir düşüş sergiledi.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 8,2‘lik düşüşle 28,2 TL seviyesine gerileme gösterdi.

E-Data Teknolojileri Fiyatı Bugün Düşüş Gösterdi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

E-Data Teknoloji hisseleri, uzun vadede ise yatırımcısına kazandırıyor. Hisseler, aylık ve yıllık bazda yatırımcısına sırasıyla yüzde 31 ve yüzde 290 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.