Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yüzde 209 Kazandıran GYO Şirketinden Temettü Kararı!

Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde kâr payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu teklifi hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Hissesi Yüzde 209 Kazandıran GYO Şirketinden Temettü Kararı!
HABER GİRİŞ

Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, kâr payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu teklifi hakkında yatırımcısına bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da AVGYO koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü dağıtımı müjdesi çıkmadı.

Açıklamada, kar payı dağıtılmamasına ilişkin teklifinin yapılacak olan olağan genel kurul toplantısında ortakların onayına sunulmasına karar verildiği ifade edildi.

Ek açıklama kısmında; “14.923.134,64 TL’lik dönem kârından kısmın olağanüstü yedekler hesabına kaydedilmesine ve bu nedenle kar payı dağıtılmamasına ilişkin teklifinin yapılacak olan olağan genel kurul toplantısında ortaklarımızın onayına sunulmasına karar verilmiştir.” ifadesine yer verildi.

Şirketin, 2023 yılı faaliyetlerine ilişkin olağan genel kurul toplantısının 25 Haziran 2024 tarihinde yapılacağı bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

AVGYO Hisselerinde Son Durum Nasıl?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,98 değer kaybederek 10.792,53 puandan tamamlarken, AVGYO hisseleri endeksle paralel hareket etti ve düştü.

Yıllık zirvesi 11,2 TL olan şirket hisselerinin değeri, günlük bazda yüzde 1,8‘lik düşüşle 8,6 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

AVGYO Fiyatı Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Avrasya Gayrimenkul hisseleri, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 209,2 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın