Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yüzde 195 Kazandıran Şirketten KAP Duyurusu Geldi!

Hisseleri yeşil görünüm sunan TGS Dış Ticaret A.Ş., bugün KAP'a yaptığı bildirimde bazı belgelerin yenilenmesi hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Hissesi Yüzde 195 Kazandıran Şirketten KAP Duyurusu Geldi!
HABER GİRİŞ

Hazır giyim ve deri ürünleri ihracatçıları başta olmak üzere yaklaşık 300 ihracatçı firmaya aracılık hizmeti veren TGS Dış Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde kalite belgelerinin yenilenmesi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da TGSAS koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, geçerlilik tarihleri uzatılan belgelerin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, şirketin tüm çalışmalarının kalite temelinde, çevreye saygılı ve müşteri memnuniyetini esas alan bir anlayışla yürütüldüğü ve iş ortağı firmaların verilerinin gizliliğine saygı ve bilgi güvenliğinin korunmasının temel ilkeler arasında yer aldığı belirtildi.

Bağımsız kuruluşların denetim ve gözetiminin ardından bazı kalite belgelerinin yenilenerek gecerlilik tarihlerinin 1 yıl uzatıldığı bilgisi verildi.

Söz konusu belgelerin TS EN ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, TS EN ISO 27701 Kişisel Veri Yönetim Sistemi, TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, TS EN ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 10002:2018 Müşteri Memnuniyet ve Şikâyet Yönetim Sistemi belgeleri olarak sıralandığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Öte yandan, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında KERVN.E, MEPET.E ile birlikte TGSAS.E paylarının yarınki seans başından 28 Mart 2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem göreceği duyuruldu.

TGSAS Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 1,28 değer kaybıyla 9.062,36 puandan tamamlarken TGSAS hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve yükseliş gösterdi.

Şirket hisseleri, günlük yüzde 3,1‘lik yükselişle 44,9 TL‘ye çıkış gösterdi.

TGSAS Fiyat Grafiği Yükseliş Yönlü
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

TGS Dış Ticaret hisseleri uzun vadede de yatırımcısını güldürüyor. Hisseler haftalık, aylık ve yıllık bazda güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 9,5, yüzde 42,1 ve yüzde 195 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.