Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yüzde 192 Yükselen Teknoloji Şirketinden Temettü Duyurusu

Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'A yapılan bildirimde kar payı dağıtım işlemlerine ilişkin bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberin devamında;
Hissesi Yüzde 192 Yükselen Teknoloji Şirketinden Temettü Duyurusu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin önde gelen teknoloji sağlayıcı şirketleri arasında yer alan Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde kar payı dağıtım işlemleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da ARENA koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, 2023 yılı karının olağanüstü yedek olarak ayrılması önerisinin Genel Kurul tarafından onaylanması açıklamasına yer verildi.

Açıklamada, yönetim kurulunun “2023 yılında yasal kayıtlarında zarar çıkması sebebiyle SPK düzenlemelerine göre hazırlanan mali tablolarında yer alan dağıtılabilir kar tutarının dağıtılmayarak olağanüstü yedek akçe olarak ayrılması” önerisinin genel kurulda kabul edildiği ifade edildi.

Arena Bilgisayar, böylelikle kar payı dağıtmayacak olan şirketler arasına dahil oldu.

Hisseleri 2 Kasım 2000 tarihi itibarıyla İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açılan şirket, geçen haftalarda Telpa Telekomünikasyon Ticaret A.Ş. ile imzalanan distribütörlük anlaşmasının detaylarını paylaşmıştı.

GCM Yatırım Banner

Açıklamada, şirket ile Telpa Telekomünikasyon Ticaret A.Ş.arasında General Mobile markalı ürünlerin karışık kanal satışı ve dağıtımının yüzde 100 oranında bağlı ortaklık Arena Connect tarafından yapılmasına yönelik bir sözleşme imzalandığı duyurulmuştu.

ARENA Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,72 yükselişle 9.617,18 puandan başlarken, haber yazımı itibarıyla geri çekilmeyle 9.523 puanda seyrediyor. ARENA hisseleri ise endeksle ters yönde hareket sergiliyor.

Şirket hisselerinin değeri, yazım itibarıyla günlük yüzde 2,7‘lik yükselişle 46,8 TL seviyesine çıkmış durumda.

ARENA Fiyatı Gün İçinde Yükselişte
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Arena Bilgisayar hisseleri uzun vadede de yatırımcısını güldürüyor. Hisseler, haftalık ve yıllık bazda yatırımcısına sırasıyla yüzde 3,5 ve yüzde 192,2 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.