Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yüzde 16 Kazandırdı, Kurumdan Rapor Geldi

JCR Avrasya, hissesi bir haftada yüzde 16, bir ayda yüzde 29 kazandıran Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi’nin kredi notunu açıkladı.
Hissesi Yüzde 16 Kazandırdı, Kurumdan Rapor Geldi
HABER GİRİŞ

Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP), JCR Eurasia tarafından yapılan kredi derecelendirmesi sonuçlarını paylaştı. Kurum, şirketin kredi notu ve görünümü hakkında karar verirken satış hacmindeki büyümenin desteklediği sürdürülebilir gelir seviyesi, brüt kar ve FAVÖK marjlarının makul seviyelerde olması ve nakit fazlası pozisyonu gibi özellikleri esas aldı.

Bunların yanında şirketin geçen yıl temettü ödemesine rağmen net karın etkisiyle özkaynak seviyesinde önemli bir iyileşme olduğuna dikkat çekildi. Net işletme sermayesindeki ve faaliyetlerden sağlanan nakit seviyesindeki artış trendinin likidite yönetimini kolaylaştırması, kurumsal yönetim ilkelerine uyum sağlaması, sandviç panel sektöründe ülkenin önde gelen üreticilerinden biri olması gibi faktörler de değerlendirildi.

Olumsuz etki olarak değerlendirilen unsurlardan birisi hammadde fiyatlarının karlılık üzerinde baskı yaratma potansiyeli olurken, miktarsal sıkılaşma tedbirlerinin tüketim artışını etkileyeceği konusuna da vurgu yapıldı.

JCR Avrasya, bu değerlendirmeler neticesinde Panelsan’ın uzun vadeli ulusal kredi rating notunu AA (tr), not görünümünü stabil yaptı. Kısa vadeli ulusal kurum kredi notunu J1+ (tr), görünümünü ise stabil olarak belirledi.

Uzun vadeli uluslararası yerel ve yabancı para kurum kredi derecelendirme notunu BB, görünümünü ise negatif olarak değerlendirdi.

GCM Yatırım Banner

Panelsan Hisse Performansı

Panelsan Hisse Performansı
Kaynak: Paratic Piyasalar

Panelsan (PNLSN) hisse senedi saat 16.04’te yüzde 4,06 artışla 93,65 liradan işlem görüyor. Bu hisse yatırımcısına son bir haftada yüzde 16, bir ayda yüzde 29 ve bir yılda yüzde 123 oranında kazanç sundu.

Yıllık zirvesi 97 olan hissede teknik olarak ilk direnç 96,85, ikinci direnç 100,15 TL olarak görünüyor. Olası düşüşlerde 90,46 ve 87,28 destekleri takip edilecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.