Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yüzde 134 Kazandıran Şirketten Bu Hafta 1,98 TL Temettü!

Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. KAP'a yapılan bildirimde genel kurulun kâr payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Hissesi Yüzde 134 Kazandıran Şirketten Bu Hafta 1,98 TL Temettü!
HABER GİRİŞ

Ana şebeke üzerinden gaz yakıtların dağıtımı alanında faaliyet gösteren Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde genel kurulun kâr payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da BASGZ koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü dağıtımının kesinleştiği müjdesi çıktı.

Açıklamada, hisse başına brüt 2,20 TL, net 1,98 TL temettü ödenmesine ilişkin teklifin genel kurulda kabul edildiği ifade edildi.

Olağan genel kurul toplantısında kâr payı dağıtım tarihinin ise 12 Haziran 2024 olarak belirlendiği bilgisi verildi.

BASGZ Temettü Tablosu Kesinleşti
Kaynak: KAP

Ek açıklama kısmında, “10 Haziran 2024 tarihli genel kurulda, yönetim kuruluna verilen yetkiye istinaden, yönetim kurulumuzun kararı ile ortaklara nakit kâr payı ödeme tarihi 12 Haziran 2024 olarak belirlenmiştir.” ifadesine yer verildi.

GCM Yatırım Banner

Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu Mayıs ayı içinde KAP’a bildirmişti. Bir önceki çeyreğe kıyasla toplam varlıklardaki yüzde 239’luk ve özkaynaklardaki yüzde 975’lik artış dikkat çekmişti.

BASGZ Hisselerinde Tablo Nasıl?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, Pazartesi gününü yüzde 1,39 değer kaybıyla 9.997,91 puandan tamamlarken, BASGZ hisseleri endeksle paralel hareket etti ve düşüş gösterdi.

Yıllık zirvesi 33 TL olan hisselerin değeri, günlük yüzde 0,4‘lük düşüşle 30,98 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

BASGZ Hisseleri Bugün Düşüş Yaşadı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Başkent Doğalgaz hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 38,1 ve yüzde 134 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.