Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yüzde 133 Kazandıran Şirketten Pay Başına 1,98 TL Temettü

Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde yönetim kurulu kar dağıtım önerisi hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Hissesi Yüzde 133 Kazandıran Şirketten Pay Başına 1,98 TL Temettü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ana şebeke üzerinden gaz yakıtların dağıtımı alanında faaliyet gösteren Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yönetim kurulunun kar dağıtım önerisi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da BASGZ koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü müjdesi çıktı.

Açıklamada, hisse başına brüt 2.20 TL, net 1.98 TL temettü ödenmesine karar verildiği ifade edildi.

Temettü tarihi henüz açıklanmazken, kar payı ödeme tarihinin 10 Haziran’da gerçekleşecek olağan genel kurul toplantısında belirleneceği bilgisi verildi.

BASGZ Temettü Dağıtım Tablosu Paylaşıldı
Kaynak. KAP

Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu 9 Mayıs 2024 tarihinde KAP’a bildirmişti. Bir önceki çeyreğe kıyasla toplam varlıklardaki yüzde 239‘luk ve özkaynaklardaki yüzde 975‘lik artış dikkat çekmişti.

GCM Yatırım Banner

BASGZ Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, Salı gününü yüzde 1,17 değer kazanarak 10.173,42 puandan tamamlarken, BASGZ hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve düştü.

Yıllık zirvesi 27,92 TL olan hisselerin değeri, günlük yüzde 3,1‘lik düşüşle 26,28 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

BASGZ Fiyatı Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Başkent Doğalgaz hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 30,1 ve yüzde 133,2 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.