Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yüzde 124 Yükselen Holdingden Pay Başına 4,68 TL Temettü!

Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde kar payı dağıtımına dair genel kurul kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;,
Hissesi Yüzde 124 Yükselen Holdingden Pay Başına 4,68 TL Temettü!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hissesi yıllık bazda yüzde 124 getiri sağlayan Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde genel kurulun kar payı dağıtımına ilişkin kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da ECZYT koduyla işlem gören şirketin bildiriminden, yatırımcısına temettü ödeme kararının kesinleştiği müjdesi çıktı.

Açıklamada, hisse başına brüt 5.20 TL, net 4.68 TL temettü ödenmesine ilişkin teklifin genel kurulda kabul edildiği ifade edildi.

Kar payı ödeme tarihinin ise 5 Haziran 2024 olarak kesinlik kazandığı bilgisi verildi.

Eczacıbaşı Holding Temettü Tablosunu Paylaştı
Kaynak: KAP

Ek açıklamada kısmında şu ifadelere yer verildi: “Şirketimizin bugün yapılan genel kurul toplantısında, kar dağıtımının yönetim kurulunun kar dağıtım önerisine uygun olarak gerçekleştirilmesine ve kar payı ödeme tarihinin 5 Haziran 2024 olarak belirlenmesine karar verilmiştir.”

GCM Yatırım Banner

Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş., 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu 17 Nisan 2024 tarihinde KAP üzerinden paylaşmıştı. Yıl genelinde 973.377.784 TL net kar açıklayan şirketin net karı, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 6 azalmıştı.

ECZYT Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 0,04 değer kazancıyla Çarşamba gününü 10.899,28 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirirken, ECZYT hisseleri hafif düşüş sergiledi.

Yıllık zirvesi 302 TL olan ECZYT hisselerinin değeri, günlük bazda yüzde 0,6‘lık düşüşle 267,2 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

ECZYT Fiyatı Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Eczacıbaşı Yatırım Holding hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 16,9 ve yüzde 124,2 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın