Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yüz Güldüren Borsadaki O Şirketten Büyüme Adımı!

Hisseleri haftalıkta yeşil yakan Mercan Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde üretimde kapasite artışına dair bilgilendirme yaptı. Detaylar;
Hissesi Yüz Güldüren Borsadaki O Şirketten Büyüme Adımı!
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin ilk parafin üreten firmalarından biri olma özelliğini taşıyan Mercan Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde şirket iştirakinin kapasite artışına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da MERCN koduyla işlem görmekte olan şirket, iştiraki Theca Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin kapasite artış işlemlerinde yeni aşamaya gelindiğini duyurdu.

Açıklamada, kalıplanmış selülozik ambalaj sektöründe faaliyet gösteren Theca Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin artan talebi karşılamak için Denizli’de kapalı alana sahip bir üretim alanı kiraladığı ve Eylül ayı içinde taşınma işlemlerini gerçekleştirdiği belirtildi.

Eylül ayında yapılan KAP bildiriminde şirketin 4 üretim hattının faaliyette olduğunun belirtildiği anımsatıldı.

Mevcut durumda 2 üretim hattının daha faaliyete geçirildiği ve toplamda 6 üretim hattı ile faaliyetlerin sürdürüldüğü ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

İştirakin mevcut üretim kapasitesini 6 üretim hattından 10 üretim hattına çıkarılması adına çalışmalarına devam ettiği, yatırım süreci devam eden 4 hat için faaliyete geçtikçe bilgilendirmesinin yapılacağı da bildirildi.

Mercan Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2023 yılı üçüncü çeyrek finans tablosunu 7 Kasım’da açıklamıştı. Şirketin yılın ilk dokuz ayındaki net karı, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 27 oranında gerileme göstermişti.

MERCN Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı

MERCN hisseleri, haftanın ikinci işlem gününü yükselişle tamamladı. Hisse değeri, günlük yüzde 0,4’lük yükselişle 12,3 TL seviyesine çıktı.

MERCN Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Haftalık ve aylık grafiğe bakıldığında hisseler, her iki zaman diliminde yüzde 14,2 oranında yeşil yakmış durumda. MERCN’A yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına yüzde 9 civarında getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.