Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yükselişteki GYO Şirketi Dev Sözleşmelerini Sıraladı!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimlerde deprem konutları sözleşmelerine ilişkin bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Hissesi Yükselişteki GYO Şirketi Dev Sözleşmelerini Sıraladı!
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklıkları arasında yer alan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., son günlerde hisselerindeki yükselişle dikkat çekerken bugün açıkladığı büyük çaplı yeni iş sözleşmeleriyle de ses getirdi.

Borsa İstanbul’da EKGYO koduyla işlem gören şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan üç ayrı bildirimde imzalanan üç ayrı deprem konutları sözleşmelerinin detaylarına yer verdi.

Açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile şirket arasında imzalanan “Deprem Bölgesinde Yapılacak Kalıcı Konutlara İlişkin Protokol” çerçevesinde Bakanlık adına şirket tarafından ihale edilen toplam bedeli 1.648.531.000 TL olan 3 deprem konutu sözleşmesinin imzalandığı belirtildi.

Bildirimlerde her bir sözleşmenin detaylarına yer verildi.

Hatay Antakya 3. Etap Kazı ve Zemin İyileştirme İşi sözleşmesinin, yüklenici UNTD İnş. A.Ş. ile 10.01.2024 tarihinde imzalandığı ve sözleşme bedelinin 570.700.000 TL olduğu ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Hatay Antakya 4. Etap Kazı ve Zemin İyileştirme İşi sözleşmesinin, yüklenici Torkam İnş. ve Yatırım A.Ş. ile 10.01.2024 tarihinde imzalandığı ve sözleşme bedelinin 555.171.000 TL olduğu bilgisi verildi.

Hatay Antakya 1. Etap Kazı ve Zemin İyileştirme İşi sözleşmesinin, yüklenici Kiska-Kom İnş. ve Tic. A.Ş. & Çetin Sezgin İş Ortaklığı ile 10.01.2024 tarihinde imzalandığı ve sözleşme bedelinin 522.660.000 TL olduğu belirtildi.

EKGYO Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 1,78 değer kazanarak 7.874,16 puandan tamamladı.

EKGYO hisseleri ise son günlerdeki yükseliş eğilimini korurken günlük yüzde 1,5’lik yükselişle 8,2 TL seviyesinde günü kapattı.

EKGYO Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirket hisseleri, haftalık ve aylık grafikte güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 15,3 ve yüzde 4,4 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın