Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yükselişte Olan Bankadan Bir Gruba Toplantı Yetkisi

Yapı ve Kredi Bankası, KAP üzerinden yaptığı açıklamada yurt dışında sermaye benzeri tahvil ihracı için önemli adımlar attığını duyurdu. İşte detaylar;
Hissesi Yükselişte Olan Bankadan Bir Gruba Toplantı Yetkisi
HABER GİRİŞ

Yapı ve Kredi Bankası bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yurt dışında sermaye benzeri tahvil ihracına ilişkin gelişmeler hakkında bildiri paylaştı. Banka, yatırımcılarla 8 Ocak 2024’te başlayacak olan bir seri toplantı düzenlenmesi için yetkilendirildiğini açıkladı.

Yapı ve Kredi Bankası KAP bildirisinde ADCB, Citibank, J.P. Morgan, MUFG, SMBC ve Standard Chartered’dan oluşan banka gruplarını Asya, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yatırımcılarla yapılacak toplantıların düzenlenmesi için yetkilendirdiğine işaret etti.

Piyasa koşullarının uygunluğuna bağlı olarak yatırımcı toplantılarından sonra bankaların Özkaynaklarına İlişkin Yönetmeliğin Katkı Sermaye başlıklı 8’nci Maddesi uyarınca ABD Doları cinsinden sermaye benzeri tahvil (Basel III uyumlu sermaye) ihraç edilmesi hususunun değerlendirileceği belirtildi.

Borsa İstanbul’da YKBNK koduyla işlem gören şirket hissesi bugün TSİ 16.50 itibarıyla yaklaşık yüzde 8,1 oranında yükselerek 21,64 liradan işlem gördü.

Paratic Piyasalar Canlı Grafik Yapı ve Kredi Bankası
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Yatırımcısına yıllık bazda yüzde 118,97 oranında kazanç sağlayan hissenin aylık yükselişi ise yüzde 8,5 olarak kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Borsada XBANK koduyla işlem gören bankacılık endeksinin bugün yaklaşık yüzde 8 oranında yükseliş gösterdiği endekse ait YKBNK, haftalık bazda yüzde 10,44 oranında kazanç sağladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.