Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yükselen Şirketten Üretimi Artıracak Dev Yatırım!

Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde üretim kapasitesinde artış sağlayacak yatırımları hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Hissesi Yükselen Şirketten Üretimi Artıracak Dev Yatırım!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünyanın en büyük üst segment yünlü kumaş üreticileri arasında yer alan Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş., üretim kapasitesinde artış ve birim üretim maliyetlerinde azalış sağlayacak yeni yatırımlarına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da YUNSA koduyla işlem gören şirket, konuya ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirimde bulundu.

Açıklamada, 18 adet rapierli ve 6 adet airjet olmak üzere toplam 24 adet Picanol marka dokuma tezgâh yatırımının tamamlanmış olup, tezgahların bugün itibarıyla devreye alındığı bilgisi verildi.

Bu yatırım ile enerji tasarrufunda ve çalışan verimliliğinde artış, teknik firede düşüş, birim zamanda alınan çıktı miktarı ve üretim kapasitesinde artış sağlanmasının beklendiği ifade edildi.

Ayrıca tüm bunlara bağlı olarak birim üretim maliyetlerinde azalış beklendiği de belirtildi.

GCM Yatırım Banner

YUNSA Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın dördüncü işlem gününü yüzde 1,83 değer artışıyla 7.547,84 puandan tamamlarken YUNSA hisseleri endeksle paralel hareket etti.

Şirket hisselerinin değeri günlük yüzde 4,5’lik yükselişle 73 TL seviyesine çıktı.

YUNSA Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

YUNSA hisseleri, haftalıkta yüzde 4,4 yeşil, aylıkta yüzde 1,6 kırmızı görünüm veriyor. Hisselere yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına yüzde 91,2 oranında getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın