Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yatırımcıyı Üzen Şirket Duyurdu: 2 İhalede İşlem Tamam!

Hissesi aylık yüzde 40 düşen Gelecek Varlık Yönetimi A.Ş., KAP bildiriminde iki ayrı ihalede gelinen son aşama hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Hissesi Yatırımcıyı Üzen Şirket Duyurdu: 2 İhalede İşlem Tamam!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Banka ve diğer finans kuruluşlarının tahsili gecikmiş alacak portföylerini satın alarak borçların çözümlenmesi alanında hizmet veren finansal bir kuruluş olan Gelecek Varlık Yönetimi A.Ş.’den ihale duyuruları geldi.

Borsa İstanbul’da GLCVY koduyla işlem gören şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan iki ayrı bildirimde iki ihalede gelinen son aşama hakkında bilgilendirmede bulundu.

İlk bildirimde, Akbank T.A.Ş.‘nin 29 Kasım’da gerçekleştirdiği tahsili gecikmiş alacak satışında toplam 313,91 milyon TL anaparaya sahip 1 bireysel portföyün ihalesini şirketin kazandığının duyurulduğu hatırlatıldı.

Bu ihaleye konu alacakların devir ve temlik işlemlerinin 25 Aralık 2023 tarihi itibarıyla tamamlandığı bilgisi verildi.

Günün diğer bildiriminde ise Fibabanka A.Ş.‘nin 19 Aralık’ta gerçekleştirdiği tahsili gecikmiş alacak satışında toplam 69,49 milyon TL anaparaya sahip ticari portföyün ihalesinin kazanıldığı anımsatıldı.

GCM Yatırım Banner

Benzer şekilde bu ihaleye konu alacakların devir ve temlik işlemlerinin 26 Aralık 2023 tarihi itibarıyla tamamlandığı ifade edildi.

GLCVY Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ikinci işlem gününü yüzde 0,47 değer artışıyla 7.299,33 puandan tamamladı.

Endeksle paralel hareket eden GLCVY hisselerinin değeri ise günlük yüzde 2,4 civarında yükselişle 30,5 TL seviyesine çıktı.

Gelecek Varlık Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

GLCVY haftalık, aylık ve yıllık bazda ise güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 11,6, yüzde 40,2 ve yüzde 1,3 oranında zarar ettirmiş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.