Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yatırımcısını Üzmeyi Sürdüren Şirketten 3 İhale Zaferi!

Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP üzerinden üç farklı ihaleyi kazandığını duyurdu. Detaylar haberde;
Hissesi Yatırımcısını Üzmeyi Sürdüren Şirketten 3 İhale Zaferi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Filo araç ve iş makinesi kiralama hizmetleri, yurt dışı toplu taşıma hizmeti, personel ve öğrenci taşımacılığı gibi alanlarda faaliyet gösteren Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., üç farklı ihalede en iyi teklifi veren taraf olarak iş ilişkilerine dair yeni adımlar attığını duyurdu.

Şirket, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapmış olduğu üç ayrı bildirimde yeni iş ilişkilerinin içeriğine dair detaylar sundu.

İlk bildirimde, Beyoğlu Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılan 12 aylık gezi ihalesi işinin 6 milyon 967 bin 500 TL bedel ile ekonomik olarak en avantajlı teklif sahibi olan firma üzerinde kaldığının kesinleştiği ve kesinleşen ihale kararının tebliğ edildiği belirtildi.

İkinci bildirimde, Beyoğlu Belediyesi Gençlik Müdürlüğü tarafından yapılan 12 aylık gezi ihalesi işinin 5 milyon 875 bin TL bedel ile ekonomik olarak en avantajlı teklif sahibi olan firma üzerinde kalmış olup kesinleşen ihale kararının şirkete tebliğ edildiği ifade edildi.

Günün üçüncü bildiriminde ise Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı, Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı ve İstanbul Defterdarlığı 2024 yılı 43 iş günü (ANADOLU) Personel Taşıması ihalesi hakkında bilg verildi.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu işin 17 milyon 820 bin TL bedel ile ekonomik olarak en avantajlı teklif sahibi olan şirket üzerinde kaldığı ve kesinleşen ihale kararının tebliğ edildiği belirtildi.

Her üç yeni iş ilişkisinin ortaklık faaliyetlerine olumlu yönde etki etmesinin beklendiği ve işlerin 1 Ocak 2024 tarihi itibarıyla başlamasının öngörüldüğü ifade edildi.

Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2023 üçüncü çeyrek bilançosunu Kasım ayı içinde paylaşmıştı. Şirketin net karı yılın ilk dokuz aylık döneminde, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 29, satışlar ise yüzde 41 oranında artış göstermişti.

PLTUR Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ilk işlem gününü yüzde 3,87 değer kaybıyla 7.264,87 puandan tamamlarken PLTUR hisseleri, endeksle paralel hareket etti.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 3,1’lik düşüşle 13,4 TL seviyesine geriledi.

PLTUR Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

PLTUR’un haftalık ve aylık grafiğine bakıldığında sırasıyla yüzde 5,1 ve yüzde 21,1 oranında kırmızı tablo görülüyor. Hisseler, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 30,9 zarar ettirmiş durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın