Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Tavan Yapan Teknoloji Şirketinden Önemli Adım!

Kron Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde İşNet ile imzalanan iş ortaklığı hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberin devamında;
Hissesi Tavan Yapan Teknoloji Şirketinden Önemli Adım!
HABER GİRİŞ

Öncelikli telekomünikasyon olmak üzere finans, enerji ve sağlık sektöründeki kurumsal işletmelerin operasyonel verimlilik ve güvenlik ihtiyaçlarına yönelik yüksek teknoloji yazılım ürünleri sunan Kron Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş., önemli bir iş birliğine imza attı.

Borsa İstanbul’da KRONT koduyla işlem gören şirketin bugünkü Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildiriminde İşNet ile gerçekleştirilen iş ortaklığına ilişkin detaylara yer verildi.

Açıklamada, bilişim teknolojileri alanında ülkenin öncü şirketlerinden biri olan İşNet ile imzalanan iş ortaklığı anlaşması çerçevesinde İşNet’in bundan böyle bulut sistemleri üzerinde yetkili hesap erişim güvenliği ihtiyaçlarını karşılamak üzere Kron Teknoloji’nin geliştirmiş olduğu siber güvenlik ürünlerini hizmet modeli ile müşterilerine sunmaya başlayacağı bilgisi verildi.

Bu iş birliği sayesinde, Kron Teknoloji’nin gelişmiş siber güvenlik teknolojilerinin; İşNet müşterilerine, kimlik doğrulama ve yetkilendirme süreçlerinde üst düzey bir güvenlik sağlayarak siber tehditlere karşı korunma olanağı sunduğuna değinildi.

Açıklamanın devamında, yeni iş ortaklığının ciroya olumlu katkı sağlamasının beklendiği kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Kron Teknoloji CEO’su Mete Sansal, konuya dair açıklamasında, İşNet ile gerçekleştirilen bu iş birliğinin, Türkiye’nin dijital dönüşüm yolculuğunda güvenlik ve erişilebilirliğin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koyduğunu ifade etti.

KRONT Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,38 değer artışıyla 9.347,17 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirirken KRONT hisseleri endeksle paralel hareket gösterdi.

Günün en çok getiri sağlayanları arasında yer alan şirket hisselerinin değeri, günlük yüzde 9,92‘lik yükselişle 26,14 TL seviyesine çıkış gösterdi.

KRONT Hisseleri Güçlü Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Kron Teknoloji hisseleri, uzun vadede de yatırımcısını mutlu ediyor. Hisseler haftalık, aylık ve yıllık bazda güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 26,9, yüzde 71,2 ve yüzde 107,3 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.