Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Tavan Serisi Yakalayan Holdingden Yeni Duyuru Geldi!

Hissesi güçlü yükseliş eğilimi gösteren Avrupa Yatırım Holding A.Ş., bugünkü KAP bildiriminde yeni şirket kuruluşuna ilişkin açıklamada bulundu. Detaylar;
Hissesi Tavan Serisi Yakalayan Holdingden Yeni Duyuru Geldi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hisse performansı son dönemde dikkat çekici bir yükseliş trendi gösteren Avrupa Yatırım Holding A.Ş., bugünkü Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildiriminde, yeni kurulacak bir şirkete ilişkin ortaklık bilgilendirmesinde bulundu.

Yükseliş eğilimini son günlerde pek çok kez günü tavan yaparak süsleyen şirketin bildiriminde, Erra Kauçuk Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin kuruluşuna ilişkin detaylar verildi.

Borsa İstanbul’da AVHOL koduyla işlem gören şirketin açıklamasında, Erra Kauçuk Sanayi ve Ticaret A.Ş. unvanı ile Manisa’da kurulacak şirkete ortak olunmasına karar verildiği ifade edildi.

Kurulacak şirketin toplam sermayesinin beheri 100 TL değerinde 6 bin paya ayrılmış 600 bin TL olduğu bilgisi verildi.

Şirketin, beheri 100 TL değerinde 4.020 adet paya karşılık 402 bin TL sermayeli yüzde 67 hissesine sahip olacak şekilde ortak olunmasına karar verildiği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu ortaklığın, şirket faaliyetlerine olumlu etkisinin olmasının beklendiğine de değinildi.

AVHOL Hisselerinde Son Durum Nasıl?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, rekorlarla geçen günlerin ardından haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 0,29 değer kaybederek 8.843,01 puandan tamamladı.

Endeksle ters yönde hareket gösteren AVHOL hisselerinin değeri, günlük yüzde 9,99‘luk artışla 56,7 TL seviyesine yükseliş gösterdi.

AVHOL Hisseleri Güçlü Yükseliş Eğilimini Sürdürüyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Avrupa Yatırım Holding A.Ş.’nin hisseleri uzun vadede de yatırımcılarının yüzünü güldürüyor. Hisseler haftalık, aylık ve yıllık bazda yatırımcısına sırasıyla yüzde 76,8, yüzde 91,8 ve yüzde 313,5 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.