Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Tabana Koşan Meka Beton’dan Yatırım Haberi

Meka Beton bugün KAP üzerinden üretim kapasitesini artırmaya yönelik yatırım harcamalarına ilişkin kamuoyuna bilgi verdi. Detaylar haberin içerisinde;
Hissesi Tabana Koşan Meka Beton’dan Yatırım Haberi
HABER GİRİŞ

Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MEKAG) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yatırım harcamalarına ilişkin bildiri paylaştı. Şirket, daha önce yayınlanan yönetim kurulu raporundaki üretim kapasitesini artırmaya yönelik harcamalara ilişkin detay verdi.

Meka Beton KAP bildirisinde, üretim kapasitesini artırmaya yönelik harcamaların gelişmelerini yatırımcılarla paylaşmak amacıyla 31 Ekim 2023 tarihinde kamuoyuna duyurulduğu hatırlattı.

Şirket bugünkü bildirisinde ise tamamladığı yatırım harcamalarına ilişkin gelişmelere yer verdi. Yatırımları geliştiren, numerik kontrollü 3 adet CNC takım tezgahından ikisinin Meka Eskişehir ve Meka-2 Ankara fabrikalarında kurulumunun tamamlandığının altı çizildi.

Kurulumu tamamlanan söz konusu ekipmanların, üretim sürecine dahil edilerek operasyonlarının başlatıldığı vurgulandı.

Paratic Piyasalar Meka Beton Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Meka-2 Ankara fabrikasının üretim tesisinin genişletilmesi amacıyla yapılacak son montaj holü yatırımı için 13 milyon lira tutarındaki sözleşmenin imzalanarak inşaatına başlandığı kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

KAP bildirisinde şirket yetkililerinin, yapılan yatırımların üretim kapasitesini artıracağı ve ürün kalitesini iyileştireceğine yönelik olumlu bir etki yaratacağını beklediği de aktarıldı.

Borsa İstanbul’da MEKAG koduyla işlem gören şirket hissesi, aylık bazda yüzde 33,28 oranında yükseldi. Hisse bugün TSİ 17.45 itibarıyla yüzde 4,88 düşerek 82,85 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.