Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Piyasaya Meydan Okuyan Şirketten 2024 için Önemli Adım!

Bu yıl halka arz olan Graınturk Tarım A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde 2024'ün ilk çeyreğinden itibaren şirket karlılığına etki edecek adımını duyurdu. Detaylar;
Hissesi Piyasaya Meydan Okuyan Şirketten 2024 için Önemli Adım!
HABER GİRİŞ

Bu yılın Nisan ayı içinde halka arzı gerçekleşen Graınturk Tarım A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde 2024’ün ilk çeyreğinden itibaren şirket cirosu ve karlılığına etki edecek lisanslı depoculuk kapasite artırımı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Hem yerel hem de uluslararası platformlarda tarımsal emtia ticareti alanında faaliyet göstermekte olan şirket, yüzde 100 bağlı ortaklığı Özova Hububat Ürünleri Tic. Ltd. Şti. mülkiyetinde bulunan mevcut 56.500 ton lisanslı depo kapasitesinin 120 bin tona çıkarılması için depo yatırımlarının devam ettiğini bildirdi.

Gerekli izinlerin alınması maksadıyla Gümrük ve Ticaret Bakanlığına gerekli başvuruların yapıldığı bilgisi verildi.

Söz konusu başvuruyla birlikte şirketin yüzde 100 bağlı ortaklığı Graın Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş.’nin mevcut toplam 153.500 ton kapasitesinin 217 bin tona çıkarılmış olacağı belirtildi.

Bildirimin devamında, 2023 yılında tam kapasiteyle çalışan şirketin lisanslı depo tesislerinin, bu kapasite artırımıyla birlikte 2024 yılı ciro ve karlılığına ilk çeyrekten itibaren pozitif etki etmesinin beklenmekte olduğu kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Halka arz büyüklüğü 440.000.000 TL olarak gerçekleşen Graınturk Tarım A.Ş., Kasım ayı içinde 2023 yılı üçüncü çeyrek bilançosunu KAP üzerinden paylaşmıştı. Şirketin yılın ilk dokuz aylık dönemindeki net karı, 2022’nin aynı dönemine göre yüzde 63 oranında artış göstermişti.

GRTRK Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı

Borsa İstanbul’da GRTRK koduyla işlem gören şirketin hisseleri son dönemde iyi performans göstererek dikkat çekiyor.

Haftanın üçüncü işlem gününü yükselişle tamamlayan hisselerin değeri, günlük yüzde 4,5’lik yükselişle 42,9 TL seviyesine çıktı.

Graınturk Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Haftalık ve aylık grafiğe bakıldığında hisselerin, yatırımcısına sırasıyla yüzde 18,1 ve 16,6 oranında getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.