Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Kırmızıya Bürünen Halka Arzdan Temettü Duyurusu Geldi!

1000 Yatırımlar Holding A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde kâr payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Hissesi Kırmızıya Bürünen Halka Arzdan Temettü Duyurusu Geldi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçen yıl halka arz olan 1000 Yatırımlar Holding A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, yönetim kurulunun kâr payı dağıtım kararı hakkında yatırımcısına açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da BINHO koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına 2024 yılı için temettü dağıtımı müjdesi çıkmadı!

Açıklamada, 2023 yılı faaliyetleri ile ilgili kar dağıtımının yapılmamasına ve bu teklifin 2023 olağan genel kurulunun onayına sunulmasına karar verildiği ifade edildi.

Ek açıklamalar kısmında, “Şirketimizin 2023 yılı faaliyetleri ile ilgili kar dağıtımının orta ve uzun vadeli büyüme ve yatırım stratejilerine bağlı olarak karın yeniden yatırım ya da devralmalar vasıtasıyla pay sahiplerine daha yüksek bir değer oluşturacağının öngörülmesi ve planlaması, doğması muhtemel nakit ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yapılmamasına, işbu kararın 2023 olağan genel kurulunun onayına sunulmasına karar verilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Şirketin 2023 olağan genel kurul toplantısının, 2023 faaliyet yılı çalışmalarını incelemek ve gündemi görüşüp karara bağlamak üzere 30 Temmuz 2024 Salı günü yapılacağı bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

1000 Yatırımlar Holding A.Ş., 2024 yılı birinci çeyrek bilançosunu 11 Haziran 2024 tarihinde KAP üzerinden paylaşmıştı. Şirketin net karının, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 99,5 azaldığı bildirilmişti.

BINHO Hisselerinde Güncel Görünüm

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 2,26 değer kazanarak 10.682,15 puandan tamamlarken, BINHO hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve düşüş gösterdi.

Yıllık zirvesi 710 TL olan hisseler, günü yüzde 0,3‘lük gerilemeyle 377,75 TL seviyesinde tamamladı.

BINHO Hisseleri Düşüş Yaşadı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

1000 Yatırımlar Holding hisseleri, haftalık ve aylık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 4,5 ve yüzde 10,7 oranlarında zarar ettirmiş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.