Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Kıpırdamayan Şirketin Hukuki Savaşında Yeni Perde!

Mondi Turkey, hukuki bir mücadeledeki son gelişmeleri Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden duyurduğu bildiriyle yatırımcılarla paylaştı. İşte detaylar;
Hissesi Kıpırdamayan Şirketin Hukuki Savaşında Yeni Perde!
HABER GİRİŞ

Mondi Turkey Oluklu Mukavva Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş. (MNDTR) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Ortaklık Aleyhine Dava Açılması veya Davaya İlişkin Gelişmeler başlıklı bildiri paylaşıldı.

Mondi Turkey KAP bildirisinde, şirketin yönetim kurulu kararının iptaline ilişkin dava hakkında detay verdi.

Şirket, 13 Kasım 2023 tarihli bedelli sermaye artırımına ilişkin yönetim kurulu kararının iptali için bir bireysel yatırımcı tarafından açılan davaya bilirkişi atandığını kaydetti.

İzmir 2’nci Asliye Ticaret Mahkemesi’nde 2023/1064 E. sayılı dosya ile görülmekte olan davanın 13 Mart 2024 tarihli ilk duruşmasında davacının yönetim kurulu kararının yürütmesinin durdurulması talebinin reddedildiği duyuruldu.

Talebin reddedilmesinin üzerine dosyaya bilirkişi atandığı, bir sonraki duruşmanın ise 5 Haziran 2024 tarihinde yapılacağının bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

Borsada MNDTR koduyla işlem gören şirket hissesi yıllık bazda sadece yüzde 4,33 oranında yükseliş göstererek enflasyonun altında ezildi. Yatırımcısının beklentisini karşılamayan paylar aylık bazda ise yüzde 4,04 yükseliş gösterdi.

Haftalık bazda yüzde 1,45 düşüş gösteren hisse bugün TSİ 18.00 itibarıyla yüzde 1,87 düşüşle 6,82 liradan günü tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın