Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Halka Arz Fiyatına Yaklaşan Şirketten Dev İmza!

Yiğit Akü Malzemeleri Nakliyat Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret, KAP'a yapılan bildirimde harp bataryaları tedariki sözleşmesine dair açıklamada bulundu. Detaylar;
Hissesi Halka Arz Fiyatına Yaklaşan Şirketten Dev İmza!
HABER GİRİŞ

Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde otomotiv firmalarına, endüstriyel ve savunma sanayine akü tedariği sağlayan Yiğit Akü Malzemeleri Nakliyat Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde büyük çaplı sözleşmesini duyurdu.

Borsa İstanbul’da YIGIT koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, harp bataryaları tedariki sözleşmesine ilişkin detaylara yer verildi.

Açıklamada, yurt içinde savunma sanayinde faaliyet gösteren bir şirket ile bugün itibarıyla harp bataryaları tedariki konusunda sözleşme imzalandığı ifade edildi.

Sözleşmenin toplam bedelinin opsiyonlar ve KDV hariç 73 milyon 095 bin 650 Euro olduğu; opsiyonlar dahil, KDV hariç ise 175 milyon 095 bin 650 Euro olduğu bilgisi verildi.

34,68 TL fiyattan halka arz olduktan sonra ikinci işlem gününden itibaren taban serisine başlayan YIGIT hisseleri, dün Jiangxi Ganfeng Battery Technology Co. Ltd. ile iş birliği görüşmelerine başlandığı haberiyle alış işlemlerine tanıklık etmişti.

GCM Yatırım Banner

Yiğit Akü’nün halka arz sonuçları 3 Haziran’da açıklanırken, şirketin halka arz büyüklüğü 2.601.000.000 TL olmuş ve toplamda 1.918.647 yatırımcıya dağıtım gerçekleştirilmişti.

YIGIT Hisselerinde Güncel Tablo

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ikinci işlem gününü yüzde 0,82 değer kaybıyla 10.679,98 puandan tamamlarken, YIGIT hisseleri tavan performansını sürdürdü.

Yıllık zirvesi 38,14 TL olan hisselerin değeri, güçlü fiyat performansıyla 34, 6 TL seviyesine çıkış gösterdi.

YIGIT Hisseleri Bugün Tavan Yaptı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Yiğit Akü hisseleri, haftalık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 26,5 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın