Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Güçlü Yükselen Şirket Milyon Liralık İhaleyi Kaptı!

Türk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde Devlet Malzeme Ofisi ihale sonucu hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberin devamında;
Hissesi Güçlü Yükselen Şirket Milyon Liralık İhaleyi Kaptı!
HABER GİRİŞ

Hisselerinin yükseliş eğiliminde olduğu gözlemlenen Türk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Devlet Malzeme Ofisi ihale sonucu hakkında yatırımcısına bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da TRILC koduyla işlem gören şirketin açıklamasında, kazanılan ihaleye ilişkin detaylara yer verildi.

Açıklamada, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü 4 Nolu Satınalma Dairesi Başkanlığı tarafından açılan Tıbbi Beşeri İlaç alım ihalesinin Turkfleks markası ile 21 milyon 372 bin 562,74 Türk lirası tutarla ortaklık uhdesinde kaldığı bilgisi verildi.

Şirket, 26 Haziran’da bir başka ihale zeferinin daha duyurusunu yapmıştı. Açıklamada, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü 5 Nolu Satınalma Dairesi Başkanlığı tarafından açılan Tıbbi Beşeri İlaç alım ihalesinin Diadol markası ile 46 milyon 174 bin 837,41 Türk lirası tutarla ortaklık uhdesinde kaldığı bildirilmişti.

Ana faaliyet konusu beşeri ilaç ve aşı üretimi olan şirket, 10 Haziran’da ise KAP’a yapılan bildirimde genel kurul kar payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulunmuş ve kar payı dağıtılmamasına ilişkin teklifin genel kurulda kabul edildiğini belirtmişti.

GCM Yatırım Banner

TRILC Hisseleri Yükselişini Sürdürdü

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,19 değer kaybederek 10.851,78 puandan tamamlamasına karşın tüm zamanların en yüksek haftalık kapanışını gerçekleştirirken, TRILC hisseleri sert bir yükseliş gösterdi.

Yıllık zirvesi 39,1 TL olan hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 9,5‘lik yükselişle 27,8 TL seviyesine çıkış gösterdi.

TRILC Hisseleri Bugün Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Türk İlaç hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 5 ve yüzde 178,2 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.