Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Fırlayan Geçen Yılın Halka Arzından 3 Taksit Temettü!

Graınturk Tarım A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde genel kurulun kâr payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Hissesi Fırlayan Geçen Yılın Halka Arzından 3 Taksit Temettü!
HABER GİRİŞ

Geçen yılın Nisan ayı içinde halka arzı gerçekleşen Graınturk Tarım A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, genel kurulun kâr payı dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da GRTRK koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü dağıtımının kesinlik kazandığı müjdesi çıktı.

Açıklamada, hisse başına brüt 0,1191999 TL, net 0,1072797 TL temettü dağıtılmasına ilişkin teklifin genel kurulda kabul edildiği ifade edildi.

Temettü ödemelerinin 3 eşit taksit şeklinde yapılacağı bilgisi verildi.

GRTRK Temettü Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Açıklamanın devamında, genel kurulca, nakit kâr payı dağıtım tarihlerinin belirlenmesi konusunda şirket yönetiminin yetkilendirildiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Ticaret, depolama ve pamuk işleme tesisleri ile faaliyet bölgelerinde üretilen tarımsal emtianın büyük bir kısmının alım-satımını ve işlemesini gerçekleştiren Graınturk Tarım A.Ş., 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu Mayıs ayı içinde KAP üzerinden paylaşmıştı.

Yıl genelinde toplam 510.431.461 TL net kar açıklayan şirketin net karının, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 8 azaldığı, hasılatının ise yüzde 66 artış gösterdiği bildirilmişti.

GRTRK Hisseleri Güçlü Yükseldi

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın dördüncü işlem gününü yüzde 2,23 değer kazanarak 10.391,89 puandan tamamlarken, GRTRK hisseleri endeksle paralel hareket etti ve güçlü yükseliş sergiledi.

Yıllık zirvesi 88 TL olan GRTRK hisselerinin değeri, günlük bazda yüzde 8,6‘lık yükselişle 59 TL seviyesine çıkış gösterdi.

GRTRK Bugün Güçlü Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Graınturk Tarım A.Ş. hisseleri, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 179 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.