Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Çok Sert Düşen Şirket Yurt Dışı Hamlelerini Duyurdu!

Hissesi günün en çok kaybettirenlerin başında gelen Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş., yurt dışındaki yeni hamlelerini KAP üzerinden duyurdu. Detaylar;
Hissesi Çok Sert Düşen Şirket Yurt Dışı Hamlelerini Duyurdu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kadın iç giyim, ev giyim, plaj giyim ve çorap sektöründe faaliyet gösteren Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde mağaza açılışları ve güncel mağaza sayısı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da SUWEN koduyla işlem gören şirket, Türkiye’deki perakende ağını genişletmenin yanı sıra Doğu Avrupa, Balkanlar, Kafkasya, Ortadoğu, Körfez Bölgesi, Afrika ile Orta ve Uzak Doğu Asya bölgelerine yayılma hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.

KAP bildirimindeki açıklamada, 1 Aralık 2023 ile 1 Ocak 2024 tarihleri arasında yurtdışı franchise sözleşmeleri kapsamında Irak‘ta ikinci mağazanın Erbil Gulan AVM’de, Cezayir‘de ilk mağazanın ise Grand Mall Oran’da açıldığı bilgisi verildi.

Söz konusu dönemde Romanya‘da Braşov Coresi AVM’de mağaza açılırken yıl sonu itibarıyla Bükreş Afi Cotreceni mağazasının kapatıldığı bilgisi verildi.

SUWEN Tekstil Mağaza Sayısı
Kaynak: KAP

1 Ocak 2024 itibarıyla mağaza sayısının yukarıda yer alan tablodaki şekilde gerçekleştiği belirtildi:

GCM Yatırım Banner

Şirket, Aralık 2023 döneminde yaptığı KAP bildiriminde Romanya’da 7’inci mağazanın Köstence City Park AVM’de açıldığını, Moldova’da yapılan franchise sözleşmesi kapsamında ise Kişinev MallDova AVM’de ilk bayinin açıldığını duyurmuştu.

SUWEN Hisseleri Bugün Yatırımcısını Fazlasıyla Üzdü!

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yeni yılın ilk işlem gününü yüzde 2,06 değer artışıyla 7.624,29 puandan tamamlarken SUWEN hisseleri endeksle ters yönde hareket etti.

Şirket hisselerinin değeri günlük yüzde 9,9’luk düşüşle 23,1 TL seviyesine geriledi.

SUWEN Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirketin hisseleri, bugünkü düşüşe rağmen haftalık ve aylık grafikte sırasıyla yüzde 11,8 ve yüzde 22,4 yükseliş görünümüne sahip. Hisselere yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına yüzde 24,1 oranında getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.