Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Bu Hafta Yeşil Yakan Şirket Temettü Kararını Duyurdu!

Martı Otel İşletmeleri A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde kar payı dağıtımı hakkında Genel Kurul kararına ilişkin bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Hissesi Bu Hafta Yeşil Yakan Şirket Temettü Kararını Duyurdu!
HABER GİRİŞ

Turizm sektöründe faaliye gösteren Martı Otel İşletmeleri A.Ş., 4 Ocak 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde kar payı (temettü) dağıtımı Genel Kurul kararına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da MARTI koduyla işlem gören şirketin açıklamasında, finansal tablolarda zarar oluştuğundan kar payı dağıtılmaması teklifinin Genel Kurulda kabul edildiği belirtildi.

Bildirimde, 01.04.2022-31.03.2023 özel hesap dönemi finansal tablolarında 704.174 TL kar oluşmasına rağmen finansal tablolarda zarar oluştuğuna dikkat çekildi.

Olağan Genel Kurul toplantısında, Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası mevzuatı gereği 01.04.2023-31.03.2024 özel hesap dönemi finansal raporlarının denetlenmesi için Arsen Bağımsız Denetim Hizmetleri A.Ş.’nin bağımsız denetim şirketi olarak seçildiği de belirtildi.

Şirket, ayrıca Yönetim Kurulu Üyelerinin aralarında yaptıkları görev bölümü ile Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Pakize Oya Narin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’na ise Nurullah Emre Narin’in seçildiği bilgisini verdi.

GCM Yatırım Banner

MARTI Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın dördüncü işlem gününü yüzde 1,83 değer artışıyla 7.547,84 puandan kapatırken MARTI hisseleri endeksle paralel hareket etti.

Şirket hisselerinin değeri günlük yüzde 0,7’lik hafif yükselişle 3,8 TL seviyesine çıktı.

MARTI Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

MARTI hisseleri, haftalıkta yüzde 6 yeşil, aylıkta yüzde 9,6 kırmızı görünüm veriyor. Hisselere yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına yüzde 42,8 oranında zarar ettirdiği görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın