Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Bir Haftada Yüzde 8 Düşen Şirket Milyon Dolarlık İş Aldı

Hisselerindeki düşüşler nedeniyle yatırımcısını hayal kırıklığına uğratan Europower Enerji, daha önce kazandığı 2,7 milyon dolarlık ihaleye dair nihai aşamayı duyurdu.
Hissesi Bir Haftada Yüzde 8 Düşen Şirket Milyon Dolarlık İş Aldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

EuroPower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) daha önce yapılan bir ihalenin sonuna dair açıklama yaptı. 11 Ocak 2023 tarihinde Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından yapılan UEDAŞ 24-040 ihale kayıt numaralı “UEDAŞ 2024 Yılı Yatırım Malzemeleri Alımı (Trafo) İşi” konulu ihalede, birinci oldukları hatırlatıldı.

Bugün yapılan açıklamada ise ihale komisyonunun işin şirketin uhdesinde kaldığına yönelik kesin kararı ilettiği belirtildi. Kesin bildirimin alınmasının ardından, tarafların sözleşmeyi 10 takvim günü içerisinde imzalayacağı aktarıldı.

Söz konusu ihalede, işin bedelinin 2.713.000 dolar olduğu belirtilirken, bu rakam güncel kur ile hesaplandığında 86.002.100 TL’ye denk geliyor.

Europower Hisse Performansı

Europower Hisse Performansı
Kaynak: Paratic Piyasalar

Nisan 2023’te halka arz edilen ve 40,60 TL fiyatla borsaya giriş yapan Europower Enerji (EUPWR) hissesi, bir anda yatırımcıların gözdesi oldu ve ciddi bir yükseliş ivmesi yakaladı. 25 Eylül’de 240 TL ile zirve yapan şirket hissesi bu seviyeden sonra yükselişini devam ettiremedi.

Rekor kırdığı tarihten sonra 26 Aralık’ta 140 TL’nin altına kadar indi. Bu tarihten sonra borsanın genelinde yükseliş ivmesi başlarken, bu durum EUPWR hissesinde de kendini gösterdi.

GCM Yatırım Banner

8 Şubat 2024 tarihinde 208,5 TL ile bu yılın en yükseğini gören hisseler, yine piyasanın geneline yayılan kar satışları nedeniyle düşüşe geçti. Bu düşüşler nedeniyle son bir haftada yüzde 8, bir ayda yüzde 9’ya yakın değer kaybetti.

Saat 13.00 itibarıyla yüzde 0,24 ekside 163 TL’den işlem gören hisseler, gün içinde 159,9 – 163,8 arasında hareket etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın