Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Bir Ayda Yüzde 55 Kazandıran Şirket O İhalede de Önde!

Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş., KAP bildiriminde Sağlık Bilgi Yönetim Sistemi hizmet alımı ihalesinde gelinen sürece dair bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Hissesi Bir Ayda Yüzde 55 Kazandıran Şirket O İhalede de Önde!
HABER GİRİŞ

Son dönemde Türkiye çapında pek çok il sağlık müdürlüğünün, Sağlık Bilgi Yönetim Sistemi (SBYS) hizmet alımı ihalesine katılım gösteren Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde son ihale sürecine dair bilgiler verdi.

FONET’ten İhale Sonucu Duyurusu

Borsa İstanbul’da FONET koduyla işlem gören şirket, KAP bildiriminde bu kez Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan ihale hakkında bilgilendirmede bulundu.

Açıklamada, şirketin bugün Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan “36 ay süreli Sağlık Bilgi Yönetim Sistemi (SBYS) Hizmet Alımı” ihalesine katılım sağladığı belirtildi.

Yapılan ihaleye toplamda üç şirketin iştirak ettiği bildirildi.

İhalede en uygun teklifin ise 66.286.224,00 TL ile Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından verildiği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket, geçen haftaki KAP duyurusunda, Hatay İl Sağlık Müdürlüğü ile 12 ay süreli “Sağlık Bilgi Yönetim Sistemi (SBYS) Hizmet Alımı” sözleşmesinin 14.497.368,00 TL bedelle imzalandığını bildirmişti.

Ondan önceki hafta ise Batman İl Sağlık Müdürlüğü ile 36 ay süreli ”Sağlık Bilgi Yönetim Sistemi (SBYS) Hizmet Alımı” sözleşmesinin 29.984.937,00 TL bedelle imzalandığı bilgisi verilmişti.

FONET Hisselerindeki Yükseliş Sürüyor

Şirketin hisseleri, haftanın ikinci işlem gününü yüzde 2,4 yükselişle 34,9 TL seviyesinde kapattı.

Fonet Bilgi Teknolojileri Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

FONET, haftalık grafikte yüzde 0,7 oranında, aylıkta ise yüzde 55 oranında yeşil yakmış durumda. Yıllık bazda bakıldığında ise şirket hissesinin, yatırımcılarına güncel olarak yüzde 96,7’lik getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın