Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Aylık Yüzde 30 Kazandıran Şirketten Avrupa Pazarı Atağı!

Borsa İstanbul'da YKSLN koduyla işlem gören Yükselen Çelik A.Ş., Avrupa pazarında ihracat faaliyetlerini destekleyecek şirket kuruluşunu açıkladı. Detaylar;
Hissesi Aylık Yüzde 30 Kazandıran Şirketten Avrupa Pazarı Atağı!
HABER GİRİŞ

Vasıflı çelik sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alan Yükselen Çelik A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Almanya’da şirket kuruluşuna ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da YKSLN koduyla işlem görmekte olan şirket, Almanya’nın Düsseldorf şehrinde yüzde 100 bağlı ortaklık olarak Rising Stahl GmbH unvanıyla kurulmasına karar verilen şirketinin kuruluş işlemlerinin tamamlandığı bilgisini verdi.

Tescil edildiği bilgisinin bugün şirkete iletildiği ifade edildi.

Söz konusu bağlı ortaklığın (alt şirketin) kurulmasına karar verildiği, Eylül ayı içinde yapılan KAP bildiriminde belirtilmiş ve başlangıç sermayesinin 30 bin euro olduğu bilgisi verilmişti.

Bu hamlenin amacının ise uluslararası pazarlarda bilinirliğini arttırmanın ve faaliyet alanını büyütmenin yanı sıra ihracat gelirlerini ve ihracatın toplam satış içindeki payını arttırmak olduğu bildirilmişti.

GCM Yatırım Banner

Makina, kalıp, otomotiv, savunma ve imalat sanayilerinde kullanılan çeliklerin tedarikçisi olan Yükselen Çelik A.Ş., 2023 yılı üçüncü çeyrek finans tablosunu 30 Ekim’de açıklamıştı. Şirketin yılın ilk dokuz ayındaki net karı, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 90 düşüş göstermişti.

YKSLN Hisseleri Yükselişini Sürdürüyor

YKSLN hisseleri, haftanın ilk işlem gününü yükselişle tamamladı. Hisse değeri, günlük yüzde 0,6’lık yükselişle 17,4 TL seviyesine çıktı.

YKSLN Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Haftalık kazancı yüzde 5,9 seviyesindeki hisseler, aylıkta ise yatırımcısına yüzde 30’a yakın getiri sağlamış durumda. YKSLN’ye yıllık bazda bakıldığında ise yüzde 50’nin üzerinde yeşil yaktığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın