Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi 5,19 Lira Olan Şirketten Temettü Yok

Işıklar Enerji bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden, 17 Nisan'da gerçekleştirilen genel kurulda 2022 yılına ilişkin kâr payı dağıtımına dair alınan kararı duyurdu. İşte detaylar;
Hissesi 5,19 Lira Olan Şirketten Temettü Yok
HABER GİRİŞ

Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. (IEYHO) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden, 17 Nisan 2024’te gerçekleştirilen genel kurulda 2022 yılına ilişkin kâr payı dağıtımına dair alınan kararı duyurdu.

Şirketin yönetim kurulunun 21 Kasım 2023’teki kararı kapsamında finansal tablolarına dayanarak 2022 hesap dönemine ait konsolide ve solo finansal tablolarında dağıtılabilir kârın belirlediği açıklandı.

Bu kapsamda konsolide finansal tablolara göre 128 milyon 166 bin 150,32 lira, solo finansal tablolara göre ise 12 milyon 161 bin 969,23 lira dağıtılabilir kâr olduğu belirtildi.

Ancak, bu kârın bir kısmının şirketin aktifinde yer alan yatırım amaçlı gayrimenkullerin değer artışından ve konsolidasyon dahil olan şirketlerden kaynaklandığı ifade edildi.

Bu gelir kalemlerinin nakit yaratmayan ve arizi nitelikte olduğu vurgulandı. Şirketin kâr dağıtım politikasına göre dağıtılabilir kârın çıkarılmış sermayenin yüzde 5’in altında kalması durumunda net dağıtılabilir dönem kârının nakden dağıtılmaması ve geçmiş yıl kârları hesaplarına aktarılması gerektiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Bu doğrultuda 2022 yılında elde edilen net dağıtılabilir dönem kârının nakden dağıtılmayarak, söz konusu tutarın geçmiş yıl kârları hesaplarına aktarılması önerisinin genel kurula sunulduğu ifade edildi.

Yatırımcısına yıllık bazda yüzde 197,14 oranında prim sağlayan IEYHO payları, aylık bazda yüzde 9,41 oranında değer kaybetti.

Haftalık olaraksa yüzde 3,53 düşüş gösteren hisse bugün TSİ 16.36 itibarıyla yüzde 1,89 oranında düşüşle 5,19 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın