Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi 43 TL Olan Taze Halka Arzdan Temettü Açıklaması Geldi!

Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde genel kurulun kâr payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu.
Hissesi 43 TL Olan Taze Halka Arzdan Temettü Açıklaması Geldi!
HABER GİRİŞ

Yeni yılın ilk halka arz şirketlerinden biri olan Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı yeni bildirimde genel kurulun kâr payı dağıtım kararı hakkında yatırımcısına açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da ALVES koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü dağıtımı müjdesi çıkmadı.

Açıklamada, yönetim kurulunun 2023 yılı hesap dönemi için kâr dağıtımı yapılmamasına ilişkin önerisinin 2023 yılı genel kurulunda kabul edildiği ifade edildi.

Dönem kârından yasal yedek akçeler düşüldükten sonra kalan 193.252.735 TL’nin şirketin finansal yapısının güçlendirilmesi amacıyla olağanüstü yedek akçe olarak ayrılmasına oy birliği ile karar verildiği belirtildi.

Üretim tesislerinde 8 mm elektrolitik bakır tel üretiminden başlayarak 3 kilovolta kadar olan tüm enerji kablolarını üreten şirket, 2024 yılı birinci çeyrek bilançosunu 22 Haziran’da KAP üzerinden paylaşmıştı.

GCM Yatırım Banner

2023 yılı ilk 3 aylık dönemde 10.172.647 TL zarar açıklayan şirketin, bu yılın ilk çeyreğinde toplam 133.718.282 TL kar açıkladığı, hasılatın yüzde 64 artış gösterdiği bildirilmişti.

ALVES Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,78 değer kazanarak 10.872,56 puandan tamamlarken, ALVES hisseleri endeksle ters yönde hareket sergiledi ve düşüş ortaya koydu.

Şirket hisselerinin değeri, günlük yüzde 2,1‘lik düşüşle 42,9 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

ALVES Hisseleri Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Alves Kablo hisseleri, haftalık ve aylık bazda bakıldığında ise yatırımcısına sırasıyla yüzde 1,8 ve yüzde 2 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın