Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi 20 TL’ye Yaklaşan Şirketten Pay Başına 0,38 TL Temettü!

Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde kar payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Hissesi 20 TL’ye Yaklaşan Şirketten Pay Başına 0,38 TL Temettü!
HABER GİRİŞ

Ağırlıklı olarak kadın örme giyim üretimi alanında faaliyet gösteren Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde kar payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da SUNTK koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü ödemesi müjdesi çıktı.

Açıklamada, hisse başına brüt 0,4312052 TL, net 0,3880846 TL temettü dağıtılmasına karar verildiği ifade edildi.

Temettü tarihi konusunda ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

SUNTK 2024 Temettü Dağıtım Teklifi Yapıldı
Kaynak: KAP

Ek açıklama kısmında, “Dağıtılabilir kârın yüzde 91,20’sine tekabül edecek şekilde 204.650.000 TL tutarında ortaklara birinci kâr payının nakden dağıtılması ve kalan tutar üzerinden 18.092.000 TL tutarında genel kanuni yedek akçe ayrılması ve geriye kalan tutarın tamamının olağanüstü yedek akçe olarak ayrılması hususlarının genel kurulun onayına sunulmasına karar verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

GCM Yatırım Banner

Öte yandan, şirketin 2023 yılı olağan genel kurul toplantısının, kar payı dağıtım teklifi dahil olmak üzere gündemdeki maddeleri görüşmek ve karara bağlamak üzere 27 Haziran 2024 Perşembe günü gerçekleştirileceği bilgisi verildi.

SUNTK Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın dördüncü işlem gününü yüzde 0,02 değer kazancıyla 10.481,30 puandan tamamlarken, SUNTK hisseleri endeksle ters yönde hareket gösterdi ve hafif düşüş gösterdi.

Yıllık zirvesi 21,8 TL olan şirket hisselerinin değeri, günlük yüzde 0,2‘lik düşüşle 19,7 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

SUNTK Hisseleri Bugün Düşüş Gösterdi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Sun Tekstil hisseleri, haftalık, aylık ve yıllık bazda ise güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 5,2, yüzde 14,6 ve yüzde 103 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın